Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Prima surpriza a sezonului! CFR, pas gresit cu Gaz Metan

Sambata, 21 Iulie 2012, ora 23:30
2618 citiri

CFR Cluj si Gaz Metan Medias au incheiat la egalitate, scor 1-1, partida disputata, sambata seara, in prima etapa a Ligii 1.

Campioana en-titre a Romaniei a debutat cu stangul in noul sezon si a obtinut doar o remiza, pe teren propriu, cu Gaz Metan Medias, formatie care s-a batut pentru evitarea retrogradarii in stagiunea precedenta.

Dupa o ratare semnata de Florin Dan la capatul primului sfert de ora, Vasilache a deschis scorul pentru oaspeti in minutul 28, cu un sut superb, in vinclu, de la peste 30 de metri.

Dupa cateva minute de confuzie, clujenii au urcat in ofensiva in finalul primei reprize, grecul Pantelis Kapetanos ratand doua ocazii la poarta lui Buchta.

Acelasi Kapetanos a restabilit egalitatea in minutul 60, cand l-a invins pe goalkeeperul oaspetilor cu o lovitura de cap din centrarea lui Ciprian Deac.

Muresan, din lovitura libera, si Vitinho, dupa o actiune personala, au incercat sa-i aduca pe "feroviari" in avantaj, insa Buchta a ramas cu un singur gol primit, meciul terminandu-se la egalitate, scor 1-1.

CFR Cluj: Stancioiu - Ivo Pinto, Maftei, Rada, Camora - Deac, Sare, Muresan, Bastos - Sougou, Kapetanos;

Rezerve: Minca, Piccolo, Sepsi, Edimar, Valente, Ronny, Vass;

Gaz Metan Medias: Buchta - Zaharia, Frasinescu, Markovici, Vukadinovici - Todea, Dan - Avram, Vasilache, Petre - Vitinho;

Rezerve: Plesca, Ciuca, Lazar, Gheorghe, Negru, Tahar, Roman;

Arbitri: S.Coltescu, M.Artene, D.Hulubei.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...