CFR Cluj a facut scor cu Sportul

Vineri, 26 August 2011, ora 22:20
2402 citiri

CFR Cluj a obtinut o victorie extrem de clara in etapa a 5-a din Liga 1, "feroviarii" trecand cu scorul de 6-1 de Sportul Studentesc in meciul inaugural al rundei.

Elevii lui Jorge Costa veneau dupa doua infrangeri consecutive si scaunului tehnicianului lusitan se clatina serios. Debutul de meci a fost unul teribil pentru CFR, jucatorii ratand chiar si executiile simple.

"Studentii" au deschis scorul in minutul 27, atunci cand Tarnacop a dejucat pasul la offside al clujenilor si l-a executat frumos pe Fernandes. CFR-istii au restabilit egalitatea 10 minute mai tarziu, cand Sougou a punctat dupa o greseala destul de mare a portarului Ormenisan.

Din pacate, echilibrul s-a rupt imediat dupa gol, Tarnacop fiind eliminat foarte usor de Alexandru Deaconu. A fost momentul de cotitura al partidei, jucatorii de la Sportul fiind prada usoara pentru fosta campioana.

"Macelul" a inceput in debutul reprizei secunde cu doua goluri rapide. Muresan si-a adus formatia in avantaj in minutul 51, el punctand cu un sut sec, insa la capatul unei actiuni superbe a CFR-ului. Imediat, Renan Garcia face 3-1 cu un sut de la distanta care l-a suprins pe Ormenisan si meciul era jucat.

De Zerbi a punctat si el pentru 4-1 cu un sut de la marginea careului trimis sub transversala iar Kapetanos a lovit bara din pozitie ideala.

Rafael Bastos si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor cu 3 minute inainte de final, dupa ce a ridiculizat doi adversari iar Kapetanos a inchis tabela in prelungiri.

Scor final, CFR Cluj - Sportul Studentesc 6-1 si Jorge Costa si-a salvat postul.

Echipele:

CFR Cluj: Fernandes - Lionn, Cadu, Diogo, Camora - Bastos, G. Muresan, Renan - Sougou, Bud, Nicoara.

Rezerve: Minca - Panin, Rada, Celestino, De Zerbi, Ronny, Kapetanos. Antrenor: Jorge Costa

Sportul Studentesc: Ormenisan - Beta, Patriche, Ratiu, Maxim - Lungu, Ghinga, Nicola, Tirnacop - Ferfelea, Curelea.

Rezerve: Popescu - Cioranu, Lazar, Truta, Dobre, Farmache, Chetan. Antrenor: Gigi Multescu.

Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei" VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...
Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...
#CFR Cluj scor Sportul, #CFR Cluj victorie Sportul, #CFR Cluj victorie Liga 1 , #meciuri