CFR Cluj a invins formatia lui Dica si Iacob

Duminica, 19 Iulie 2009, ora 19:56
1446 citiri

CFR Cluj a bifat prima victorie din cantonamentul pe care il efectueaza in Austria, impotriva grecilor de la Iraklis Salonic, cu scorul de 2-0.

In cantonamentul din Austria, adversara CFR-ului a fost Iraklis Salonic, formatie care i-a avut in prima repriza pe teren pe Nicolae Dica si Victoras Iacob si pe banca pe Oleg Protasov.

Cat timp pe teren au fost Dica si Iacob, CFR Cluj a dominat tactic, dar ocaziile au intarziat sa apara la ambele parti. La pauza cei doi antrenori au efectuat mai multe modificari, iar jocul a fost mult mai deschis.

Detinatoarea Cupei Romaniei a reusit deschiderea scorului in minutul 65, cand Deac a finalizat o actiune prelungita cu un sut imparabil sub bara.

Scorul final a fost stabilit cu un minut inainte de final, de ivorianul Traore, care si-a rasplatit astfel o evolutie de exceptie.

Urmatorul meci al lui CFR Cluj este programat pe 21 iulie, impotriva grecilor de la AEK Atena, la care evolueaza si romanul Ilie Iordache.

Adi Mutu, atac la strategia lui Nelu Varga și la rezultatele CFR Cluj
Adrian Mutu a plecat de la CFR Cluj după partida pierdută cu Corvinul Hunedoara în Cupa României. Acesta a aruncat câteva înțepături către Nelu Varga după eșecul drastic cu cei de la...
Hagi "se alintă" după 5-1 cu CFR Cluj: "Mi-a crescut și mie credibilitatea"
Tehnicianul echipei Farul, Gheorghe Hagi, a declarat vineri seară, după meciul cu CFR Cluj, scor 5-1, că jucătoriii săi au făcut o partidă perfectă. ”Un meci perfect. Tot ce am...