CFR Cluj, invinsa de Slavia Praga in play-off-ul Ligii Campionilor

Marti, 20 August 2019, ora 23:50
27254 citiri

CFR Cluj a fost invinsa de Slavia Praga, scor 0-1, in prima mansa a play-off-ului Ligii Campionilor.

Campioana Cehiei a inceput in ofensiva partida din Gruia si a avut controlul asupra balonului, dar prima ocazie de gol le-a apartinut celor de la CFR.

In minutul 27, Djokovici i-a trimis excelent lui Tucudean in careu, dar acesta a trimis destul de slab cu capul si portarul advers a respins.

Un minut mai tarziu, cei de la Slavia au reusit sa deschida scorul. Nicusor Stanciu a batut excelent un corner la marginea careului, iar Masopust a marcat cu un sut din prima.

La pauza, Dan Petrescu l-a scos pe Tucudean si l-a introdus pe Rondon, iar acesta a avut o mare ocazie la sase minute dupa ce a intrat, dar sutul sau a lovit bara.

Ardelenii au fost insa mai prezenti in ofensiva, iar in minutul 78 Omrani a obtinut o lovitura de la 11 metri, pe care tot el a executat-o.

Golgheterul francez a tras insa slab, iar portarul advers a reusit sa pareze lovitura, astfel ca CFR Cluj a pierdut primul duel cu cehii.

Mansa retur va avea loc miercurea viitoare, de la ora 22:00.

In cazul in care va trece de Slavia, CFR va juca in grupele Ligii Campionilor. Daca va fi invinsa, CFR va evolua in grupele Europa League.

CFR CLUJ - SLAVIA 0-1

90+3 - Final de meci!

90 - 3 minute suplimentare.

87 - Schimbare CFR Cluj: Hoban intra in locul lui Bordeianu.

84 - Schimbare Slavia: Holes intra in locul lui Masopust.

79 - Omrani rateaza penaltiul!!! Trage in stanga portarului, dar acesta apara!

77 - Penalti pentru CFR Cluj!!! Omrani e doborat in careu si se acorda penalti!

75 - Cehii revin in atac, dar Boril suteaza mult peste poarta.

72 - Schimbare CFR: Paun intra in locul lui Aurelio.

70 - Burca vede cartonasul galben.

68 - Schimbare Slavia: Skoda intra in locul lui Van Buren.

67 - Camora trage mult peste poarta din marginea careului.

67 - CFR Cluj cere penalti dupa o cadere a lui Deac, dar arbitrul lasa jocul sa continue.

64 - Schimbare Slavia: Kral intra in locul lui Traore.

60 - Minge lunga spre Omrani, dar portarul cehilor retine fara emotii.

56 - CFR Cluj incepe in forta repriza a doua si e mult mai prezenta in jumatatea adversa.

51 - Ce ocazie!!! Rondon patrunde bine in careu, dar sutul sau puternic se duce in bara laterala!

46 - Se reia jocul!

Schimbare CFR Cluj: Rondon intra in locul lui Tucudean.

45 - Pauza!

45 - Bordeianu vede cartonasul galben.

43 - Coufal vede cartonasul galben.

38 - Slavia domina si dupa marcarea golului, CFR nu poate sa treaca de centrul terenului.

31 - Djokovici vede cartonasul galben.

28 - GOL SLAVIA!!! Stanciu bate un corner direct la 22 de metri de poarta pana la Masopust, care trage din vole si deschide scorul!!!

27 - Ce ocazie!!! Tucudean primeste in careu, dar lovitura sa de cap e scoasa de la coltul scurt!

21 - Djokovici trage puternic din 12 metri, dar mingea se duce mult peste poarta.

18 - CFR Cluj incearca un pressing agresiv pentru a nu-i lasa pe cei de la Slavia sa se mai apropie de poarta.

11 - Boril suteaza din unghi, mingea se duce mult peste poarta lui Arlauskis.

8 - Tucudean patrunde in careu, dar este blocat in momentul sutului.

7 - Inceput mai bun pentru Slavia, care are posesia la centrul terenului.

3 - O prima actiune de atac pentru Slavia Praga, dar mingea trimisa de Stanciu se duce alaturi.

1 - A inceput meciul!

CFR CLUJ: Arlauskis - Susic, Burca, Cestor, Camora - Luis Aurelio, Bordeianu, Djokovici - Deac, Tucudean, Omrani

Rezerve: Vatca, Paun, Costache, Hoban, Muresan, Peteleu, Rondon

SLAVIA: Kolar - Coufal, Hovorka, Kudela, Boril - Soucek, Traore - Masopust, Stanciu, Olayinka - Van Buren

Rezerve: Kovar, Holes, Baluta, Skoda, Helal, Kral

Meciul este televizat de Digi Sport 1, Telekom Sport 1 si Look Sport.

Diana Șoșoacă spune că a fost filmată la duș: "Dacă nu-mi dau demisia din funcţie de senator vor da filmări intime"
Senatoarea Diana Șoșoacă susține că a primit amenințări și este hărțuită, cu scopul de a-și prezenta demisia. Ea pretinde chiar că e șantajată cu filmări compromițătoare cu ea,...
ICCJ dezbate contestația depusă de Alianţa Dreapta Unită, după ce Biroului Electoral Central a respins protocolul său de constituire
Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie va dezbate marţi contestaţia depusă de Alianţa Dreapta Unită la decizia Biroului Electoral Central de respingere a protocolului său de constituire....
#CFR Cluj Slavia, #CFR Cluj Slavia LIVE, #CFR Cluj Slavia direct, #televizare CFR Cluj Slavia, #CFR Liga Campionilor Live , #meciuri