CFR Cluj remizeaza cu Celtic in preliminariile Ligii Campionilor

Miercuri, 07 August 2019, ora 22:50
23844 citiri

CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, partida disputata, miercuri seara, pe teren propriu, cu Celtic Glasgow, in prima mansa a turului trei preliminar al Ligii Campionilor.

Cu golgheterul George Tucudean pe banca de rezerve, campioana Romaniei a controlat ostilitatile in majoritatea celor 90 de minute din Gruia.

Scorul a fost deschis de Rondon, in minutul 28, dupa un contraatac fulgerator al clujenilor.

Trupa lui Dan Petrescu a continuat sa atace, insa campioana Scotiei a reusit egalarea repede, in minutul 38, cand Forrest l-a invins pe Arlauskis cu un sut excelent plasat de la aproximativ 15 metri. A fost si scorul primei reprize.

Clujenii au continuat sa impuna ritmul si in repriza secunda, insa goalkeeperul oaspetilor a inchis excelent poarta.

In ultimul sfert de ora, "Bursucul" l-a aruncat in lupta si pe Tucudean, iar atacantul roman in varsta de 26 de ani a trecut in mai multe randuri pe langa gol.

S-a terminat 1-1, iar Celtic porneste ca favorita in returul de saptamana viitoare de la Glasgow.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre CFR Cluj si Celtic Glasgow, din prima mansa a turului trei preliminar al Ligii Campionilor.

Desfasurarea intalnirii:

min.90+4 - FINALUL MECIULUI

min.90 - Vor fi 4 minute de prelungiri.

min.88 - Tucudean e deposedat cu un ultim efort de Jullien.

min.87 - Schimbare la Celtic: intra Bitton, iese Elhamed.

min.85 - Bain respinge in fata la un sut al lui Paun, iar apoi Tucudean incearca "o foarfeca", dar mingea se duce peste poarta.

min.82 - Ocazie si pentru scotieni, insa Arlauskis e la post si respinge.

min.79 - Ce ocazie! Tucudean se descurca excelent in careu, suteaza, mingea e deviata, insa Bain respinge in corner cu un reflex miraculos!

min.76 - Forrest suteaza de la marginea careului, dar mingea trece pe langa poarta clujenilor.

min.75 - Dan Petrescu il arunca in lupta pe Tucudean, care ii ia locul lui Rondon.

min.74 - O noua schimbare facuta de scotieni: iese Simunovic, cu ceva probleme medicale, intra Jullien.

min.67 - Muta si Celtic: intra Ntcham, iese Morgan.

min.66 - Prima schimbare la CFR Cluj: iese Omrani, intra Paun.

min.64 - Susic intra tare la Brown si primeste cartonasul galben.

min.60 - Deac strange bine si-l blocheaza le Elhamed, aflat intr-o pozitie periculoasa.

min.58 - Dan Petrescu se alege cu un cartonas galben pentru proteste.

min.51 - Ce ocazie! Omrani reia din cativa metri, insa Bain scoate cu un reflex incredibil!

STARTUL REPRIZEI SECUNDE

--------------------------------------

min.45 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.42 - Morgan primeste cartonasul galben dupa o lovitura aplicata lui Luis Aurelio.

min.38 - GOL CELTIC!!! Forrest il invinge pe Arlauskis cu un sut excelent plasat de la 15 metri. Mingea a atins si bara inainte de a intra in poarta!!!

min.34 - Luis Aurelio protesteaza si se alege cu un cartonas galben.

min.33 - Sutul lui Omrani e blocat de un adversar. CFR Cluj o domina copios pe Celtic de minute bune.

min.31 - Bain iese bine din poarta si retine din fata lui Deac.

min.28 - GOOOL CFR CLUJ!!! Rondon finalizeaza un contraatac superb al campioanei Romaniei!!!

min.25 - Galben pentru Mihai Bordeianu.

min.24 - Omrani primeste de la Deac, insa sutul atacantului francez se duce pe langa poarta.

min.11 - Vinicius respinge bine la o centrare a lui Morgan.

min.6 - Burca reia cu capul peste poarta dupa un corner.

min.5 - Ce ocazie! Rondon centreaza periculos, iar un aparator al scotienilor respinge in ultimul moment din fata lui Djokovic.

min.4 - Arlauskis pareaza cu ceva emotii la un sut din afara careului trimis de Edouard.

ora 21:01 - A inceput meciul!

INFO: Partida se joaca la Cluj-Napoca si e transmisa in direct la TV de posturile Digi Sport 1 si Look Plus.

INFO: Mansa retur va avea loc saptamana viitoare, la Glasgow.

ECHIPELE

CFR CLUJ: Arlauskis - Susic, Vinicius, Burca, Camora (c) - Deac, Luis Aurelio, Bordeianu, Djokovic - Rondon, Omrani.

Antrenor: Dan Petrescu.

CELTIC: Bain - Ajer, Elhamed, Simunovic, Bolingoli - Forrest, Brown (c), McGregor - Christie - Edouard, Morgan.

Antrenor: Neil Lennon.

Arbitru: Srdan Jovanovic (Serbia) .

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#LIVE meci CFR Celtic, #CFR Cluj Celtic direct, #CFR Celtic Liga Campionilor , #meciuri