CFR Cluj a fost eliminata din Liga Campionilor

Miercuri, 01 August 2018, ora 22:11
20303 citiri

CFR Cluj a fost eliminata, miercuri seara, in turul doi preliminar al Ligii Camipionilor.

Dupa ce in tur au pierdut cu 0-1 pe teren propriu, clujenii au inregistrat doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, in returul de la Malmo.

Campioana Romaniei va continua astfel aventura europeana in Europa League, unde va da piept in turul trei preliminar cu invingatoarea meciului FK Sutjeska (Muntenegru) - FC Alashkert (Armenia).

Cu un antrenor nou pe banca, dupa inlaturarea lui Edi Iordanescu si aducerea lui Antonio Conceicao, CFR Cluj si-a creat multe ocazii la Malmo si a oferit un joc frumos, insa n-a reusit sa intoarca scorul din tur.

Djokovic a deschis scorul meciului din Suedia in minutul 36, cu o executie superba pe spate, din interiorul careului.

Gazdele au egalat dupa pauza, in minutul 55, cand Traustason a prins un sut fantastic la vinclu de la aproximativ 25 de metri.

Echipa din Gruia a incheiat meciul in inferioritate numerica dupa ce Juan Culio a vazut, in minutul 77, cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre campioana Suediei, Malmo, si campioana Romaniei, CFR Cluj, din mansa secunda a turului doi preliminar al Ligii Campionilor.

Desfasurarea partidei:

*Apasati tasta refresh (F5) /pull down in aplicatia Ziare.com pentru actualizarea paginii

min.90+5 - FINALUL MECIULUI! CFR CLUJ PARASESTE LIGA CAMPIONILOR!

min.90+3 - Dahlin intervine salvator la o centrare periculoasa a lui Camora.

min.90 - Vor fi 5 minute de prelungiri.

INFO: Reamintim ca la acest scor CFR Cluj e eliminata din Liga Campionilor.

min.77 - Cartonas rosu pentru Juan Culio (CFR Cluj)! Argentinianul intra dur la mijlocul terenului si se alege cu cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, il vede pe cel rosu!

min.73 - Bordeianu suteaza de la distanta, dar mingea se duce pe mijlocul portii si e retinuta fara probleme de goalkeeperul suedez.

min.64 - Ultima schimbare la CFR Cluj: intra De Luca, iese Hoban.

min.61 - Mailat incearca un dribling in plus si rateaza o mare oportunitate de a marca.

min.58 - Schimbare la CFR Cluj: iese Djokovic, intra Mihai Bordeianu.

INFO: La acest scor, Malmo e echipa care merge mai departe in turul trei preliminar al Ligii Campionilor.

min.55 - GOOOL MALMO!!! Traustason egaleaza cu un sut formidabil de la aproximativ 25 de metri!!!

min.52 - Clujenii scapa cu bine dupa o ezitare in careu a lui Vinicius.

STARTUL REPRIZEI SECUNDE

---------------------------------------------

min.45+4 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45+4 - Ce ocazie! Mailat patrunde bine in partea stanga, paseaza la Tucudean, al carui sut este scor cu o interventie fantastica de Dahlin!

min.45+2 - BARA MALMO! Rosenberg izbeste bara transversala cu un sut de la marginea careului!

min.45 - Vom avea 4 minute de prelungiri!

min.42 - Schimbare la CFR Cluj: iese Deac, pe targa, intra Mailat.

min.41 - Ciprian Deac, accidentat de un adversar ceva mai devreme, nu mai poate continua partida si va fi inlocuit.

INFO: In acest moment, scorul la general este 1-1 si, daca rezultatul se va mentine pana la finalul timpului regulamentar, vom avea prelungiri.

min.36 - GOOOOOL CFR CLUJ!!! Djokovic reuseste un gol spectaculos, cu o reluare pe spate din interiorul careului!!!

min.28 - Djkovic se alege cu un cartonas galben dupa un conflict cu doi adversari.

min.21 - Arlauskis retine cu siguranta la un sut de la distanta trimis de Traustason.

min.8 - Tucudean suteaza frumos de la distanta, iar Dahlin plonjeaza pentru a respinge.

min.2 - Sansa uriasa pentru Malmo! Rieks centreaza in fata portii pentru Strandberg, insa acesta din urma nu ajunge de putin la o minge pe care scria 1-0!

ora 20:15 - A INCEPUT MECIUL

INFO: Partida are loc la Malmo si e transmisa in direct la TV de posturile Digi Sport 1, Telekom Sport 1 si Look TV.

INFO: In tur, Malmo s-a impus la Cluj cu 1-0.

ECHIPELE:

MALMO: Dahlin - Larsson, Nielsen, Bengtsson, Safari - Traustason, Bachirou, Christiansen, Rieks - Strandberg, Rosenberg.

Antrenor: Uwe Roesler.

CFR CLUJ: Arlauskis - Manea, Vinicius, Muresan, Camora - Culio, Hoban, Djokovic - Deac, Tucudean, Omrani.

Antrenor: Antonio Conceicao.

Arbitru: Andrew Dallas (Scotia) .

Vizita președintele României, Klaus Iohannis, în Coreea de Sud. Vor fi semnate colaborări pe apărare și energie nucleară
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...
PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
#CFR Cluj eliminata Liga, #CFR Cluj invinsa Liga, #LIVE Malmo CFR Cluj, #Malmo CFR Cluj direct , #meciuri