CFR Cluj a fost eliminata din Liga Campionilor

Miercuri, 01 August 2018, ora 22:11
20303 citiri

CFR Cluj a fost eliminata, miercuri seara, in turul doi preliminar al Ligii Camipionilor.

Dupa ce in tur au pierdut cu 0-1 pe teren propriu, clujenii au inregistrat doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, in returul de la Malmo.

Campioana Romaniei va continua astfel aventura europeana in Europa League, unde va da piept in turul trei preliminar cu invingatoarea meciului FK Sutjeska (Muntenegru) - FC Alashkert (Armenia).

Cu un antrenor nou pe banca, dupa inlaturarea lui Edi Iordanescu si aducerea lui Antonio Conceicao, CFR Cluj si-a creat multe ocazii la Malmo si a oferit un joc frumos, insa n-a reusit sa intoarca scorul din tur.

Djokovic a deschis scorul meciului din Suedia in minutul 36, cu o executie superba pe spate, din interiorul careului.

Gazdele au egalat dupa pauza, in minutul 55, cand Traustason a prins un sut fantastic la vinclu de la aproximativ 25 de metri.

Echipa din Gruia a incheiat meciul in inferioritate numerica dupa ce Juan Culio a vazut, in minutul 77, cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre campioana Suediei, Malmo, si campioana Romaniei, CFR Cluj, din mansa secunda a turului doi preliminar al Ligii Campionilor.

Desfasurarea partidei:

*Apasati tasta refresh (F5) /pull down in aplicatia Ziare.com pentru actualizarea paginii

min.90+5 - FINALUL MECIULUI! CFR CLUJ PARASESTE LIGA CAMPIONILOR!

min.90+3 - Dahlin intervine salvator la o centrare periculoasa a lui Camora.

min.90 - Vor fi 5 minute de prelungiri.

INFO: Reamintim ca la acest scor CFR Cluj e eliminata din Liga Campionilor.

min.77 - Cartonas rosu pentru Juan Culio (CFR Cluj)! Argentinianul intra dur la mijlocul terenului si se alege cu cel de-al doilea cartonas galben si, implicit, il vede pe cel rosu!

min.73 - Bordeianu suteaza de la distanta, dar mingea se duce pe mijlocul portii si e retinuta fara probleme de goalkeeperul suedez.

min.64 - Ultima schimbare la CFR Cluj: intra De Luca, iese Hoban.

min.61 - Mailat incearca un dribling in plus si rateaza o mare oportunitate de a marca.

min.58 - Schimbare la CFR Cluj: iese Djokovic, intra Mihai Bordeianu.

INFO: La acest scor, Malmo e echipa care merge mai departe in turul trei preliminar al Ligii Campionilor.

min.55 - GOOOL MALMO!!! Traustason egaleaza cu un sut formidabil de la aproximativ 25 de metri!!!

min.52 - Clujenii scapa cu bine dupa o ezitare in careu a lui Vinicius.

STARTUL REPRIZEI SECUNDE

---------------------------------------------

min.45+4 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45+4 - Ce ocazie! Mailat patrunde bine in partea stanga, paseaza la Tucudean, al carui sut este scor cu o interventie fantastica de Dahlin!

min.45+2 - BARA MALMO! Rosenberg izbeste bara transversala cu un sut de la marginea careului!

min.45 - Vom avea 4 minute de prelungiri!

min.42 - Schimbare la CFR Cluj: iese Deac, pe targa, intra Mailat.

min.41 - Ciprian Deac, accidentat de un adversar ceva mai devreme, nu mai poate continua partida si va fi inlocuit.

INFO: In acest moment, scorul la general este 1-1 si, daca rezultatul se va mentine pana la finalul timpului regulamentar, vom avea prelungiri.

min.36 - GOOOOOL CFR CLUJ!!! Djokovic reuseste un gol spectaculos, cu o reluare pe spate din interiorul careului!!!

min.28 - Djkovic se alege cu un cartonas galben dupa un conflict cu doi adversari.

min.21 - Arlauskis retine cu siguranta la un sut de la distanta trimis de Traustason.

min.8 - Tucudean suteaza frumos de la distanta, iar Dahlin plonjeaza pentru a respinge.

min.2 - Sansa uriasa pentru Malmo! Rieks centreaza in fata portii pentru Strandberg, insa acesta din urma nu ajunge de putin la o minge pe care scria 1-0!

ora 20:15 - A INCEPUT MECIUL

INFO: Partida are loc la Malmo si e transmisa in direct la TV de posturile Digi Sport 1, Telekom Sport 1 si Look TV.

INFO: In tur, Malmo s-a impus la Cluj cu 1-0.

ECHIPELE:

MALMO: Dahlin - Larsson, Nielsen, Bengtsson, Safari - Traustason, Bachirou, Christiansen, Rieks - Strandberg, Rosenberg.

Antrenor: Uwe Roesler.

CFR CLUJ: Arlauskis - Manea, Vinicius, Muresan, Camora - Culio, Hoban, Djokovic - Deac, Tucudean, Omrani.

Antrenor: Antonio Conceicao.

Arbitru: Andrew Dallas (Scotia) .

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#CFR Cluj eliminata Liga, #CFR Cluj invinsa Liga, #LIVE Malmo CFR Cluj, #Malmo CFR Cluj direct , #meciuri