CFR Cluj invinge Lazio Roma in grupele Europa League

Joi, 19 Septembrie 2019, ora 21:45
21338 citiri

CFR Cluj a obtinut o victorie mare in prima etapa a grupelor Europa League, scor 2-1, in meciul cu italienii de la Lazio Roma.

Dan Petrescu a inceput aceasta partida ultra-defensiv, iar italienii au profitat de acest lucru si au pus rapid stapanire pe joc.

Deschiderea scorului s-a produs in minutul 25, cand Bastos a reluat cu genunchiul din cativa metri, dupa o lovitura de la coltul terenului.

CFR Cluj a reactionat cu greu, dar chiar si asa la pauza s-a intrat la egaliate, Ciprian Deac reusind sa egaleze din penalti in minutul 41.

La pauza, Dan Petrescu a mutat si l-a trimis pe golgheterul Omrani in locul lui Traore, iar CFR Cluj a aratat o fata complet diferita in partea secunda.

Omrani a scapat singur spre poarta in minutul 52, dar a sutat putin pe langa, spre disperarea lui Dan Petrescu.

CFR Cluj a continuat insa sa preseze si sa fie tot mai ofensiva, iar golul de 2-1 a venit in minutul 75. Omrani a sutat in transversala, mingea i-a revenit si, dupa o faza incalcita, a reusit sa inscrie.

Ardelenii au avut astfel un start excelent in grupele Europa League si conduc in grupa E, cu 3 puncte. In cealalta partida din grupa, Rennes si Celtic au terminat la egalitate, scor 1-1.

Etapa urmatoare, CFR Cluj se va deplasa la Celtic, pe 3 octombrie de la ora 22:00, iar Lazio va primi vizita lui Rennes.

CFR CLUJ - LAZIO 2-1

90+4 - Final de meci!

90 - 4 minute suplimentare.

90 - Sansa mare pentru Lazio, dar Arlauskis scoate excelent la sutul lui Cataldi din sase metri!

90 - Schimbare CFR Cluj: Golofca intra in locul lui Deac.

86 - Arlauskis vede cartonasul galben.

84 - Schimbare CFR Cluj: Culio intra in locul lui Paun.

80 - Schimbari Lazio: Lulic si Adekanye intra in locul lui Jony si al lui Bastos.

75 - GOL CFR CLUJ!!! Omrani inscrie dupa o faza incalcita, in care a tras mai intai in transversala, iar apoi mingea i-a revenit si a bagat-o in plasa!!!

74 - Cestor intervine excelent si il blocheaza in careu pe Correa.

70 - Cartonas galben pentru Cataldi.

67 - Schimbare Lazio: Cataldi intra in locul lui Berisha.

64 - Ce ocazie! Arlauskis scoate excelent la un sut puternic trimis din afara careului de Vavro!

57 - Omrani suteaza din 25 de metri, insa mingea se duce mult peste poarta.

52 - Ce ocazie!!! Omrani scapa singur spre poarta, dar trage din 14 metri pe langa!! Dan Petrescu e un car de nervi pe margine!

50 - Bordeianu ia o actiune pe cont propriu, dar sutul sau este blocat.

46 - Se reia jocul!

Schimbare CFR Cluj: Omrani intra in locul lui Traore.

45 - Pauza!

41 - GOL CFR CLUJ!!! Deac inscrie fara emotii din penalti!

40 - PENALTI PENTRU CFR CLUJ!!! Djokovici e tinut in careu! Leiva vede cartonasul galben!

37 - CFR Cluj e fara replica pana in acest moment, Lazio domina copios meciul.

31 - Ce ocazie!!! Lazzari scapa singur in careu, dar sutul sau se duce peste poarta!

25 - GOL LAZIO!!! Bastos deschide scorul pentru italieni cu o reluare din fata portii cu genunchiul, dupa o lovitura de la coltul terenului!

21 - Se joaca mai mult la centrul terenului, CFR Cluj nu se poate apropia periculos de poarta italienilor pana in acest moment.

16 - Correa suteaza din afara careului, insa mingea se duce peste poarta.

11 - Ce ocazie!!! Arlauskis scoate senzational la o lovitura de cap trimisa de Milinkovici-Savici din sase metri!

7 - Un prim atac al italienilor, insa mingea ajunge fara emotii in bratele lui Arlauskis dupa o pasa gresita.

2 - Paun primeste in careu intr-o pozitie buna, dar nu reuseste sa traga la poarta.

1 - A inceput meciul!

CFR Cluj: Arlauskis - Peteleu, Burca, Boli, Cestor, Camora - Bordeianu, Djokovic, Paun - Traore, Deac

Rezerve: Fernandez, Pascanu, Luis Aurelio, Omrani, Susic, Culio, Golofca

Lazio: Strarkosha - Vavro, Acerbi, Bastos - Lazzari, Milinkovic-Savic, Leiva, Berisha, Jony - Correa, Caicedo

Rezerve: Proto, Luis Felipe, Patric, Parolo, Lulic, Cataldi, Adekanye

In celalalt meci din grupa E are loc meciul dintre Rennes si Celtic.

Meciul este televizat de Digi Sport, Telekom Sport si Look Sport.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#CFR Cluj Lazio, #CFR Cluj Lazio LIVE, #CFR Cluj Lazio direct, #televizare CFR Cluj Lazio, #cine transmite CFR Cluj Lazio , #meciuri