Liga 1: CFR Cluj a reusit scorul campionatului

Sambata, 16 Aprilie 2016, ora 19:59
6462 citiri

Aflata in play-out, fosta campioana a Romaniei CFR Cluj a reusit scorul campionatului, sambata seara, intr-un meci disputat pe teren propriu.

Echipa antrenata de Toni Conceicao a surclasat-o pe FC Botosani cu scorul de 6-0, cea mai mare diferenta inregistrata intr-un meci din acest campionat.

In prima repriza s-au marcat patru goluri. Bud a deschis scorul din penalti in minutul 15 si l-a majorat 11 minute mai tarziu, iar Ruiz a marcat si el o dubla in minutele de prelungire.

In partea a doua, clujenii nu au ridicat piciorul de pe acceleratie si, pe langa golurile marcate de Nouvier (minutul 53) si Cristian Lopez (minutul 69), au mai avut si alte ocazii importante de gol. Scorul mare inregistrat s-a datorat si evolutiei foarte slabe a defensivei moldovenilor, formatie care, in urma cu doua etape, invingea pe Poli Timisoara cu 6-1.

Dupa aceasta partida, CFR Cluj ajunge la 26 de puncte si urca pe locul 2 al play-out-ului, la un singur punct de liderul CSMS Iasi, in timp ce pentru FC Botosani incep grijile retrogradarii - ramane cu 21 de puncte, pe locul 5, la doar trei puncte de primul loc retrogradabil.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#CFR Cluj scorul campionatului Botosani, #CFR Cluj victorie Botosani, #CFR Cluj 6 0 Botosani , #meciuri