Liga 1: CFR Cluj distruge Vasluiul

Sambata, 04 August 2012, ora 23:40
7666 citiri

CFR Cluj a invins categoric FC Vaslui, scor 3-0, in derbiul etapei din Liga 1. Golurile au fost marcate de Cadu si Bastos (2).

Derbiul de Liga Campionilor din Gruia a inceput cu un CFR Cluj in mare forma, total diferit de evolutiile din precedentele patru partide oficiale din acest sezon.

Ardelenii au insistat inca din primele minute la poarta lui Dani Coman, ratand doua sanse mari prin Nicoara si Kapetanos in primele opt minute.

Efortul campionilor a fost rasplatit in cele din urma in minutul 16, cand Antal l-a faultat in careu pe Camora, iar arbitrul a acordat penalty.

Cadu si-a asumat si de aceasta data responsabilitatea si a deschis scorul din 11 metri fara mari emotii.

Vasluiul a ripostat printr-o ocazie ratata de Marius Niculae in minutul 26, dar sansele mai mari pana la pauza au fost ratate tot de clujeni.

Kapetanos s-a pierdut in fata lui Coman in minutul 29, portarul moldovenilor fiind salvator si in minutul 42, cand a scos excelent dupa o respingere gresita a lui Charalambous.

Vasluienii nu si-au revenit nici dupa pauza, ba din contra, jocul lor a fost mai slab.

CFR Cluj a mai punctat de doua ori, prin Bastos, in minutele 70 si 83, iar Vasluiul a parasit umilit terenul.

Pentru CFR Cluj aceasta este prima victorie in acest sezon de Liga 1.

CFR Cluj - Vaslui 3-0

90 - Final de meci!

87 - N'Doye vede cartonasul galben.

83 - GOL CFR CLUJ! Bastos inscrie pentru 3-0!

81 - Ronny intra in locul lui Kapetanos.

78 - Piccolo rateaza o ocazie uriasa din doar trei metri.

75 - Dias si Milanov sunt avertizati.

71 - GOL CFR! Bastos inscrie cu o lovitura de cap din fata portii!

70 - Deac intra in locul lui Nicoara.

66 - Sanmartean trage slab si Felgueiras retine.

62 - Schimbare CFR: Edimar intra in locul lui Valente

Schimbare Vaslui: Stanciu intra in locul lui Caue.

59 - Sanmartean trimite periculos in careu, dar Caue si Varela nu reusesc sa reia spre poarta.

55 - Bastos suteaza mult peste poarta dupa o actiune de contraatac.

52 - Felgueiras acorda corner la un sut puternic al lui Marius Niculae.

48 - Kapetanos reia modest din centrarea buna a lui Nicoara.

46 - Reincepe meciul!

45 - Pauza!

42 - Charalambous este aproape de autogol, dar Coman reuseste sa respinga.

40 - Coman scoate de sub bara o lovitura de cap trimisa de Cadu.

37 - Nicoara vede cartonasul galben.

35 - Niculae trage peste poarta din marginea careului.

33 - Salageanu primeste cartonasul galben.

30 - Sansa mare pentru CFR! Kapetanos ramane singur cu Coman, insa acesta reuseste sa apere.

27 - Niculae reia pe langa poarta dupa o centrare din banda stanga de la Salageanu.

22 - Brazilianul Bastos primeste cartonasul galben pentru un fault la Sburlea.

17 - CFR CLUJ deschide scorul dintr-un penalty transformat de Cadu!

17 - Antal comite un fault in careu si CFR CLuj are penalty!

11 - CFR Cluj este echipa mai buna in startul meciului.

7 - Kapetanos incearca o reluare spectaculoasa, dar foarfeca sa se duce pe langa poarta.

4 - Sansa pentru CFR Cluj, insa Nicoara reia cu capul peste poarta din 4 metri!

1 - Fluier de start!

CFR: Felgueiras - Ivo Pinto, Cadu (cpt), Piccolo, Camora - Sare, Godemeche- Valente, Bastos, Nicoara - Kapetanos.

Rezerve: 32. Minca - 7. Deac, 8. Sepsi, 12. Maftei, 27. Ronny, 30. Rui Pedro, 66. Edimar

Vaslui: Coman - Salageanu, Varela, Charalambous, Milanov - Caue, N' Doye - Antal, Sanmartean, Sburlea - Niculae

Rezerve: 89.Straton - 5. Celeban, 7. D. Dias, 10. N. Stanciu, 11. Zsiga, 67. Cordos, 88. Buhaescu

Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc, pe cuvântul meu, în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
#CFR Cluj Vaslui, #cfr cluj live, #vaslui live, #CFR Cluj Vaslui LIVE, #meci cfr cluj, #meci vaslui, #Vaslui Liga 1, #CFR Cluj Liga 1 , #meciuri