A doua victorie pentru CFR Cluj in Austria

Duminica, 26 Iunie 2011, ora 08:48
1325 citiri

Formatia pregatita de portughezul Jorge Costa, CFR Cluj, a reusit sa castige si al doilea amical disputat in Austria, scor 1-0, in fata echipei SV Grodig.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat, in minutul 22, de Bakary Sare dupa o excelenta centrare a lui Renan. Chiar daca s-au impus la limita, "feroviarii" au contralat fata probleme partida.

Fostul atacant al Stelei, grecul Pantelis Kapetanos, a revenit pe gazon pentru a juca ultimele 30 de minute din acest amical, dupa o pauza de 102 zile.

CFR Cluj a inceput partida in urmatoarea formula: Minca - Panin, Nuno Diogo, Rada, Camora - Peralta, R. Garcia, Sare - Sougou, Bud, Nicoara.

Fondata in 1948, formatia SV Grodig este pregatita de fostul international Heimo Pfeifenberger si a promovat in 2011 in liga secunda din Austria.

Pfeinfenberger a jucat pentru formatii precum Rapid Viena, Austria Salzburg si Werder Bremen si a bifat 40 de meciuri in tricoul primei reprezentative a Austriei.

C.F.

Neluțu Varga a dat cărțile pe față. A spus motivul real al aducerii lui Petrescu
Dan Petrescu vine la CFR Cluj, dar doar după terminarea campionatului. În următoarele 6 etape din play-off, la CFR Cluj vor fi antrenori interimarii Ovidiu Hoban (41 de ani) și Francisc Dican...