CFR Cluj a pierdut amicalul cu Dnepr

Vineri, 01 Februarie 2013, ora 19:49
1422 citiri

CFR Cluj, campioana Romaniei, a pierdut meciul amical disputat in compania formatiei ucrainene Dnepr Dnepropetrovsk.

Gafand destul de mult in defensiva, ardelenii s-au vazut condusi din minutul 25, atunci cand Matheus a deschis scorul cu o lovitura de cap plasata. Trei minute mai tarziu, Seleznyov a sutat frumos de la distanta si a dublat avantajul echipei sale.

CFR-ul a replicat cu putin timp inainte de pauza, brazilianul Weldon reducand din diferenta cu un sut fabulos, de la 25 de metri.

Din pacate, a fost prea putin pentru campioana Romaniei, care a pierdut primul meci din 2013.

Echipa de start a clujenilor: Stancioiu - Pinto, Maftei, Rada, Camora - Muresan, Celestino - Maah, Muniru, Hora - Weldon.

Pana acum, CFR a castigat meciurile de pregatire cu Ferencvaros (1-0), FC Lucerna (1-0) si Malaga B (4-1) si au remizat cu Young Boys (1-1).

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#CFR Cluj Dnepr rezultat, #CFR Cluj rezultate 2013, #rezultate meciuri CFR Cluj , #stiri CFR Cluj