CFR Cluj a trecut la limita de FC Brasov

Duminica, 20 Septembrie 2009, ora 19:54
1842 citiri

CFR Cluj a uitat infrangerea cu Pandurii Targu Jiu si a castigat in fata liderului FC Brasov, scor 2-1.

Reveniti in campionat dupa victoria cu FC Copenhaga, clujenii au marcat primii, in minutul 23, prin Dubarbier, acesta profitand de o pasa excelenta a lui Lacina Traore.

Doar cinci minute a durat avantajul gazdelor, pentru ca Hugo Alcantara a deviat nefericit in propria poarta si scorul era egal.

Un minut mai tarziu, Ricardo Cadu s-a inaltat in suprafata de pedeapsa si a fructificat o centrare a lui Ciprian Deac printr-o lovitura de cap si CFR Cluj a intrat in avantaj la cabine.

Brasovenii s-au aruncat in atac in repriza a doua, insa defensiva clujenilor a rezistat si meciul s-a incheiat ca in prima repriza, 2-1.

Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...
Adi Mutu, atac la strategia lui Nelu Varga și la rezultatele CFR Cluj
Adrian Mutu a plecat de la CFR Cluj după partida pierdută cu Corvinul Hunedoara în Cupa României. Acesta a aruncat câteva înțepături către Nelu Varga după eșecul drastic cu cei de la...