CFR Cluj, favorizata de arbitri

Sambata, 08 Martie 2008, ora 09:46
2777 citiri

Cu toate ca nu s-a incheiat scandalul cauzat de arbitrajul partidei Steaua - CFR, unde Alexandru Tudor este acuzat ca nu a acordat doua penaltyuri clujenilor, un alt scandal este pe cale de a izbucni in Liga 1, dupa ce formatia din Gruia a invins vineri seara, cu scorul de 2-0, echipa buzoiana, Gloria.

Cu toate ca elevii lui Ioan Andone au meritat victoria, misiunea acestora a fost una foarte usoara, deoarece au fost favoritzati de brigara de arbitri.

Centralul Laurentiu Dansa nu a reusit sa vada cotul in gura unui adversar al lui Cadu, din minutul 15; hentul lui Dubardier, patru minute mai tarziu; faultul violent al lui Trica, din minutul 38; pozitia de offside in care se afla acelasi Trica la primul gol, din minutul 25; obstructia lui Fabbiani la cel de-al doilea gol inscris de Dubardier, in minutul 38, dar si multe alte faze care au ramas nesanctionate de arbitru.

De altfel, chiar finantatorul Stelei, Gigi Becali, a rabufnit, in cursul zilei de vineri, dupa ce a auzit cine va arbitra partida dintre CFR si Gloria Buzau.

"Incredibil cine ii va arbitra! O brigada din vestul tarii, din aia de-ai lor. Acum imi dau eu seama de ce au vrut sa faca atata scandal cu Tudor, ca sa se distraga atentia de la ei. Sa nu observe lumea ca sunt de-ai lor", a spus patronul Stelei inaintea inceperii partidei.

Învățător dintr-o comună, condamnat la 3 ani cu suspendare pentru agresiune sexuală in formă continuată asupra unei eleve
Un învăţător din cadrul Şcolii Gimnaziale Măgura a fost condamnat la 3 ani de închisoare cu suspendare pentru săvârşirea infracţiunii de agresiune sexuală la adresa unei eleve, în...
A nins în România! După temperaturi de 30 de grade Celsius, vremea s-a răcit drastic în majoritatea zonelor țării. Ce anunță meteorologii
Vremea a schimbat drastic foaia. De la temperaturi care au urcat în ultimele zile în majoritatea zonelor țării până la 30 de grade Celsius, depășind chiar această valoare în sudul...
#CFR, #Cluj, #gloria, #Buzau, #arbitri, #dansa, #laurentiu, #central, #favorizat, #scandal , #stiri CFR Cluj