Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

CFR Cluj incepe in forta noul sezon

Duminica, 24 Iulie 2011, ora 23:21
2378 citiri

CFR Cluj a inceput in forta noul sezon, castigand cu 2-0 partida disputata in Gruia impotriva celor de la Astra Ploiesti.

Senegalezul Sogou a debutat cu un gol de senzatie la CFR Cluj, reusind sa deschida scorul in minutul 16. Jucatorul adus din Portugalia a sutat necrutator din unghi, la coltul lung, fara sansa pentru Lungu.

Ardelenii au continuat sa atace si sa domine confruntarea, insa au avut de asteptat pana in minutul 70 pentru a marca al doilea gol.

Portughezul Nuno Diogo s-a inaltat imperial in careul prahovenilor si a punctat cu o lovitura de cap.

CFR Cluj incepe bine sezonul si urca astfel pe locul secund intr-un clasament provizoriu al Ligii 1.

Singura veste proasta pentru ardeleni este lipsa suporterilor. La meci au fost prezenti doar 3.000 de fani.

C.M.

Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...
Adi Mutu, atac la strategia lui Nelu Varga și la rezultatele CFR Cluj
Adrian Mutu a plecat de la CFR Cluj după partida pierdută cu Corvinul Hunedoara în Cupa României. Acesta a aruncat câteva înțepături către Nelu Varga după eșecul drastic cu cei de la...