CFR Cluj, pusa la punct de Viktoria Plzen

Vineri, 06 Iulie 2012, ora 21:35

Dupa victoriile rasunatoare din cantoment, CFR Cluj a fost adusa cu picioarele pe pamant de Viktoria Plzen, fiind invinsa cu scorul de 1-3.

Ardelenii au avut o prima repriza dezastruoasa, fiind condusi inca de la pauza cu 0-3. Unicul gol al campioanei Romaniei a fost inscris de Ronny, in minutul 89.

Clujenii au inceput meciul cu urmatoarea formula: Felgueiras - Pinto, Cadu, Piccolo, Sepsi - Deac, Muresan, Godemeche, Valente - Sougou, Kapetanos.

Aceasta este a doua infringere pentru ardeleni in meciurile de pregatire, dupa cea din partida cu Sparta Praga, pierduta cu 0-1.