Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Reactia lui Dan Petrescu dupa infrangerea suferita de CFR Cluj la Craiova

Duminica, 17 Decembrie 2017, ora 08:01
8394 citiri

Dan Petrescu a vorbit despre infrangerea suferita de CFR Cluj in fata celor de la CSU Craiova, intr-un meci din etapa a 22-a din Liga 1.

Antrenorul gruparii din Gruia a dat vina pe arbitrajul lui Istvan Kovacs pentru acest esec.

"Craiova a dominat primele 20 de minute. In celelalte 70 de minute CFR a fost mai buna. Au fost doua decizii foarte clare in defavoarea noastra. Inaintea primului gol a fost corner pentru noi, iar la cel de-al doilea Gustavo a preluat mingea cu mana.

Cel putin un egal era scorul corect azi. A fost penalty la Culio, dar si la Gustavo. Joaca in 12 cu suporterii pe care ii au. Vor fi principalul lor avantaj in play-off. Momentul-cheie a fost primul gol", a spus Dan Petrescu, potrivit Telekom Sport.

CFR Cluj a fost invinsa de CSU Craiova cu 2-1, intr-un meci din etapa a 22-a a Ligii 1.

Golurile oltenilor au fost marcate de Alexandru Baluta si Alexandru Mitrita, in timp ce pentru ardeleni a marcat Urko Vera.

Dupa acest rezultat, CFR Cluj ramane pe primul loc in Liga 1, dar FCSB se poate apropia la doua puncte in cazul unui succes cu Viitorul. CSU Craiova este pe trei, la sase puncte de primul loc.

C.S.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...