Rezultatele adversarelor lui CFR Cluj in Europa League in acest week-end. Ce scoruri au inregistrat Celtic, Rennes si Lazio

Duminica, 15 Septembrie 2019, ora 21:04
6446 citiri

Cei trei adversari ai lui CFR Cluj din grupa de Europa League au avut parte de rezultate diametral opuse in acest week-end in campionatele lor din care fac parte.

E vorba de Lazio, Rennes si Celtic Glasgow, scotienii fiind o mai veche "cunostinta" a clujenilor, inca de pe timpul turului III preliminar din Champions League.

De altfel, Celtic e si singura formatie care a castigat din cele 3 de mai sus. "Alb-verzii" au castigat cu 1-0 in deplasare la modesta Hamilton. Forrest a marcat unicul gol al partidei in minutul 4.

Celtic conduce cu autoritate clasamentul in Scotia cu 15 puncte, la trei peste rivala Rangers.

Mai departe, Rennes este formatia din Franta care a remizat sambata in deplasare la Brest, scor 0-0. Echipa in negru si rosu este pe locul 2 in Ligue 1, cu 10 puncte, la doua distanta de lidera PSG.

In fine, Lazio, echipa care va ajunge joi in Romania pentru primul meci din faza grupelor UEL, s-a facut de ras pe terenul codasei Spal, scor 1-2. Immobile a marcat primul gol in minutul 17, dar Spal a intors dupa pauza, golurile fiind marcate de Petagna (63) si Kurtic (90+2), aceasta fiind prima victorie din sezon pentru micuta echipa.

Lazio nu a avut niciun sut pe poarta in repriza secunda a partidei cu Spal.

Antrenorul Simone Inzaghi a folosit urmatoarea formula: Strakosha; Patric, Acerbi, Radu; Lazzari, Parolo, Leiva, Luis Alberto, Lulic; Immobile, Caicedo.

Romanul Stefan Radu a fost titular si integralist, incasand si un galben in minutul 79.

CFR Cluj - Lazio are loc joi, de la ora 19.55, meci LIVE pe Ziare.com. In acelasi timp are loc in grupa E partida Rennes - Celtic.

Ciolacu susține că ”are un plan” ca România să intre în Schengen și terestru: ”Trebuie însă ca interesul naţional să primeze în faţa orgoliilor politice”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat, vineri, la inaugurarea noului terminal al Aeroportului Timişoara, că dă asigurări că că avem un plan pentru ca, până la sfârşitul anului, să avem o...
Grindeanu, la inaugurarea noului terminal al Aeroportului Timișoara: ”Două zile ne mai despart de aderarea la Schengen”
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a afirmat că deschiderea noului terminal al Aeroportului Internaţional Timişoara este dovada că România ştie să materializeze proiecte concrete...
#rezultate adversari CFR Cluj Europa League, #Lazio pierde Rennes egal, #Celtic victorie grupa Europa League CFR , #stiri CFR Cluj