Dan Petrescu a facut cea mai mare criza de nervi de la revenirea in Romania: A fost cel mai dur moment al meu

Luni, 20 Noiembrie 2017, ora 07:11
9585 citiri

Antrenorul formatiei CFR Cluj, Dan Petrescu, a dezvaluit ca a facut o criza de nervi la pauza meciului cu Dinamo, din etapa a 18-a din Liga 1.

Petrescu a afirmat ca a urlat la jucatori si a aruncat cu tot ce a intalnit in cale in incercarea de a-i motiva pe jcuatori.

"Este pentru prima oara in cinci luni la CFR cand sunt foarte nervos la pauza. Cred ca a fost cel mai dur moment al meu la CFR. Dar a functionat. Pana acum am fost calm. Dar nu mi-a placut determinarea din prima repriza.

A lipsit. Parca fiecare jucator, cu exceptia lui Hoban, astepta in prima repriza sa se intample ceva. Le-am zis ca nu trebuie sa luam gol, deoarece ei vor intra in criza de timp si fanii vor pune presiune pe ei. Am avut noroc sa dam repede gol in repriza a doua", a spus Dan Petrescu la Telekom Sport.

CFR Cluj a castigat cu 2-0 partida din Stefan cel Mare cu Dinamo, ambele goluri fiind marcate in partea secunda.

Dupa acest rezultat, formatia din Gruia a urcat pe primul loc in Liga 1, cu 40 de puncte, doua peste FCSB.

C.S.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...