Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Presa elvetiana, despre meciul CFR Cluj-FC Basel

Joi, 16 Septembrie 2010, ora 10:15
4583 citiri

Mai multe publicatii din Elvetia considera ca inceputul meciului cu CFR Cluj le-a fost fatal celor de la FC Basel.

"Echipa lui Fink a avut un inceput de meci mizerabil, care s-a dovedit a-i fi fatal", scrie de acum cunoscutul cotidian Blick.

Tot pe startul meciului se axeaza si cotidianul 20 Minuten: "Romanii au atacat in primele 20 de minute, iar apoi s-au bazat doar pe aparare si contraatacuri".

In timp ce cotidianul Bieler Tagblatt e mult mai drastic si afirma ca sansele de calificare s-au diminuat serios: "Sansele s-au micsorat dupa doar un meci. Jocul lui Basel a lasat de dorit, in timp ce gazdele s-au aparat bine".

CFR Cluj a castigat, scor 2-1, intalnirea jucata miercuri seara cu FC Basel, in Grupa E a Ligii Campionilor. Golurile partidei au fost marcate de Rada (min.9) si Traore (min.12) pentru gazde, respectiv Stocker (min.45+2) pentru oaspeti.

Liga Campionilor: CFR Cluj a invins pe FC Basel

Urmatorul meci al clujenilor in Grupa E a Ligii Campionilor va avea loc pe 28 septembrie, cand vor intalni AS Roma pe "Olimpico".

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...