Marica, in dizgratie la Stuttgart

Duminica, 08 Martie 2009, ora 20:27
1282 citiri

Ciprian Marica a continuat seria meciurilor slabe din ultima vreme si a fost schimbat in pauza meciului pe care VfB Stuttgart l-a castigat, scor 2-1, cu Borussia Dortmund.

Trimis inca din primul minut pe teren de Markus Babbel, atacantul roman a ratat doua ocazii importante de gol si dupa pauza a fost lasat la cabine.

La sfarsitul meciului, Markus Babbel l-a atacat voalat pe Marica. "Daca am ceva de reprosat elevilor mei, este faptul ca la finalizare n-au dovedit suficient sange rece", a spus Babbel.

Ciprian Marica nu a mai marcat de 5 saptamani pentru VfB Stuttgart, ultima sa reusind fiind in meciul cu M'Gladbach, castigat cu 2-0.

A crescut cifra de afaceri din industrie în România. Ultimele date INS privind piața internă și externă
Conform datelor anunțate la 17 aprilie de INS, pentru februarie 2024, cifra de afaceri din industrie (piaţa internă şi piaţa externă), a crescut față de luna ianuarie cu 11,7%, și cu 8,2%...
Final în scandalul din PMP, după 2 ani. Cine rămâne la conducerea partidului
Partidul Mişcarea Populară (PMP) a anunţat că, în cursul zilei de miercuri, Curtea de Apel Bucureşti a respins recursurile formulate de Cristian Diaconescu şi, prin urmare, ”a fost validat...