Juventus, din infrangere in infrangere (Video)

Vineri, 26 Martie 2010, ora 10:45
798 citiri

Sezonul dezastruos al lui Juventus Torino a continuat joi seara, cand "bianconerii" au fost invinsi, scor 3-1, de Napoli, in etapa a 30-a din Serie A.

Batrana Doamna a inceput meciul de pe San Paolo cum nu se putea mai bine, cu un gol marcat de Chiellini in minutul 7. Avea sa fie singurul gol al primei reprize.

A doua repriza avea insa sa fie de cosmar pentru juventini, care aveau sa primeasca trei goluri. Hamsik (min.51), Quagliarella (min.72) si Lavezzi (min.88) au fost marcatorii.

In plus, napoletanii au ratat si o lovitura de la 11 metri, in minutul 48, prin slovacul Hamsik.

Napoli: De Sanctis - Grava, P. Cannavaro, Campagnaro - Maggio, Pazienza, Gargano, Zuniga (Rinaudo '90) - Hamsik (Cigarini '82), Quagliarella - Lavezzi (Denis '90+1).

Antrenor: Walter Mazzarri.

Juventus: Manninger - Zebina, F. Cannavaro, Chiellini, Grosso - Camoranesi (Diego '62), Poulsen (Candreva '8), Felipe Melo, Marchisio - Del Piero (Grygera '66), Amauri.

Antrenor: Alberto Zaccheroni.

Dupa 30 de etape disputate in Serie A, Juventus ocupa pozitia a 7-a in clasament, in timp ce Napoli a urcat pe pozitia a 6-a.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...