Liga Campionilor: Wolfsburg avanseaza in sferturi dupa inca o victorie

Marti, 08 Martie 2016, ora 23:34
5626 citiri

Formatia germana VfL Wolfsburg s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a trecut si in mansa retur, scor 1-0, de belgienii de la Gent.

Dupa o prima repriza echilibrata, nemtii au pus stapanire pe joc in partea secunda.

Golul victoriei a fost reusit de fostul jucator al lui Chelsea, Schurrle, in minutul 74, din pasa lui Draxler.

In prima mansa, Wolfsburg castigase in Belgia cu 3-2 si pornea astfel ca favorita in retur.

WOLFSBURG - GENT 1-0

90+3 - Final de meci!

74 - GOL WOLFSBURG! Schurrle inscrie pentru nemti si aduce calificarea in sferturi!

71 - Schurrle are o sansa buna de a marca, dar sutul sau este blocat in ultiml momet.

68 - Saief intra in locul lui Matton la Gent.

60 - Nemtii sunt din nou aproape de gol, dar Sels intervine bine in fata lui Gustavo.

50 - Draxler suteaza de la 22 de metri, insa mingea rateaza tinta.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

30 - Un joc destul de echilibrat pana in acest moment, fara prea multe faze notabile.

13 - Kruse primeste bine de la Schurrle, insa trage pe langa poarta.

6 - Milicevici are prima sansa a meciului, dar trage peste poarta.

1 - A inceput meciul!

Info: Partida este televizata de Dolce Sport 2.

Wolfsburg: Casteels - Trasch, Knoche, Dante, Rodriguez - Luiz Gustavo, Guilavogui - Schurrle, Arnold, Draxler - Kruse

Genk: Sels - Rafinha, Nielsen, Gershon - Asare, Kums, Neto, Dejaegere - Matton, Simon, Milicevic

In prima mansa, Wolfsburg s-a impus cu 3-2 in Belgia.

Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei" VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...
Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...
#Wolfsburg Genk, #Wolfsburg Genk Live, #Wolfsburg Genk direct, #Wolfsburg Genk Liga Campionilor , #Liga Campionilor