Marica, in dizgratie la Stuttgart

Duminica, 08 Martie 2009, ora 20:27

Ciprian Marica a continuat seria meciurilor slabe din ultima vreme si a fost schimbat in pauza meciului pe care VfB Stuttgart l-a castigat, scor 2-1, cu Borussia Dortmund.

Trimis inca din primul minut pe teren de Markus Babbel, atacantul roman a ratat doua ocazii importante de gol si dupa pauza a fost lasat la cabine.

La sfarsitul meciului, Markus Babbel l-a atacat voalat pe Marica. "Daca am ceva de reprosat elevilor mei, este faptul ca la finalizare n-au dovedit suficient sange rece", a spus Babbel.

Ciprian Marica nu a mai marcat de 5 saptamani pentru VfB Stuttgart, ultima sa reusind fiind in meciul cu M'Gladbach, castigat cu 2-0.