Sergiu Radu si Jula au adus prima victorie pentru Energie Cottbus

Duminica, 09 August 2009, ora 16:40
592 citiri

Energie Cottbus a debutat cu victorie in noua editie a 2.Bundesliga, impunandu-se pe teren propriu in fata gruparii FC Augsburg, scor 3-1.

Revenit la Cottbus dupa doi ani, Sergiu Radu a facut o partida excelenta si a reusit sa deschida scorul in minutul 23 al partidei. Cel de-al doilea atacant roman al nemtilor, Emil Jula, a marcat in minutul 63, pentru 3-1, stabilind scorul final al intalnirii.

Celelalt gol al lui Energie a fost inscris de Bittroff, in minutul 45, in timp ce pentru Augsburg a punctat Thurk in minutul 27.

Energie Cottbus a incheiat sezonul trecut pe locul 16 in Bundesliga si a retrogradat in Liga a II-a in urma barajului cu FC Nurnberg.