Surpriza uriasa in Liga Campionilor

Marti, 24 Iulie 2012, ora 21:22
5191 citiri

Surpriza uriasa in preliminariile Ligii Campionilor, acolo unde micuta formatie F91 Dudelange, din Luxemburg, a reusit sa elimine pe Red Bull Salzburg.

Dupa victoria din tur, cand luxemburghezii s-au impus cu 1-0, austriecii aveau nevoie de victorie pentru a trece in turul III preliminar.

Totusi, la Salzburg, Steinmetz a deschis scorul pentru Dudelange in minutul 26. Gazdele au intors rezultatul prin Jantscher si Hinteregger pana la pauza, insa luxemburghezii au replicat incredibil prin acelasi Steinmetz si Joachim!

Red Bull a marcat in ultimele minute doua goluri, prin Cristiano si Zarate, insa Dudelange merge mai departe in Champions League din cauza golurilor inscrise in deplasare!

Chiar daca vor pierde in turul III preliminar al Ligii, luxemburghezii vor juca in Europa League.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#surpriza Liga Campionilor, #Dudelange Red Bull Salzburg rezultat, #Dudelange Liga Campionilor , #Liga Campionilor