Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Atletico Madrid se califica la penaltiuri in sferturile Ligii Campionilor

Miercuri, 18 Martie 2015, ora 00:30
7568 citiri

Atletico Madrid s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor dupa ce-a invins-o marti seara la penaltiuri pe Bayer Leverkusen, cu scorul de 3-2.

Campioana Spaniei a intors scorul din tur, 1-0, si a dus meciul la penaltiuri, unde a obtinut calificarea in primele 8 echipe ale Europei.

Jucatorii pregatiti de Diego Simeone au dominat partida de pe stadionul Vicente Calderon, dar si-au creat putine ocazii de a marca.

Singurul gol a venit la jumatatea primei reprize, cand sutul lui Mario Suarez de la 20 de metri a fost deviat de Toprak, iar Leno n-a mai putut intervenii.

Atletico a continuat sa atace, dar l-a pus rar in dificultate pe Leno, astfel ca s-a ajuns in prelungiri, unde nimic notabil nu s-a intamplat.

La penaltiuri, pentru Atletico au marcat Griezmann, Suarez si Torres, in timp ce Raul Garcia si Koke au ratat. De partea cealalta, pentru Leverkusen au punctat Rolfes si Castro, pe cand Calhanoglu, Toprak si Kiessling au clacat.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Atletico Madrid si Bayer Leverkusen, din mansa secunda a optimilor de finala ale Ligii Campionilor.

Desfasurarea partidei:

penaltiuri: Altetico Madrid - Bayer Leverkusen 3-2

ATLETICO MADRID CASTIGA LA PENALTIURI SI MERGE IN SFERTURI

- Kiessling (Bayer Leverkusen) trimite peste poarta.

- Fernando Torres (Atletico Madrid) marcheaza cu un sut plasat.

- Castro (Bayer Leverkusen) inscrie cu un sut bomba.

- Koke (Atletico Madrid) trage in forta, dar Leno ghiceste coltul si apara.

- Toprak (Bayer Leverkusen) trimite mult peste poarta.

- Mario Suarez (Atletico Madrid) bate in acelasi colt si face 2-1 pentru madrileni.

- Rolfes (Bayer Leverkusen) executa la fel ca Griezmann si marcheaza.

- Griezmann (Atletico Madrid) marcheaza cu o executie foarte buna.

- Calhanoglu (Bayer Leverkusen) trimite pe centru si Oblak apara.

- Raul Garcia (Atletico Madrid) suteaza peste poarta

--------------------------------------------

Atletico Madrid - Bayer Leverkusen 1-0 (in tur 0-1)

min.120 - FINALUL PRELUNGIRILOR! VOM AVEA LOVITURI DE DEPARTAJARE!

min.116 - Torres reia cu capul, dar Leno retine cu siguranta.

min.112 - Papadopoulos il faulteaza pe Griezmann si vede cartonasul galben.

min.111 - Rolfes trimite putin pe langa poarta cu un sut de la 35 de metri.

min.110 - Torres are o reactie nervoasa si e sanctionat cu un cartonas galben de arbitru.

min.106 - Raul Garcia suteaza puternic la coltul scurt, dar Leno e la post si respinge.

STARTUL REPRIZEI SECUNDE DE PRELUNGIRI

--------------------------------------

min.105+1 - FINALUL PRIMEI REPRIZE DE PRELUNGIRI

min.105 - Schimbare la Leverkusen: iese Bender, intra Papadopoulos.

min.102 - Cartonas galben pentru Kiessling.

min.96 - Rolfes il loveste cu cotul in figura pe Raul Garcia, dar scapa fara sa primeasca vreun cartonas.

min.94 - Kiessling suteaza din cadere, iar Oblak retine.

STARTUL PRIMEI REPRIZE DE PRELUNGIRI

---------------------------------

min.90+4 - FINALUL TIMPULUI REGULAMENTAR! VOM AVEA PRELUNGIRI

min.90 - Patru minute suplimentare.

min.89 - Wendell il faulteaza in banda pe Torres si vede galbenul.

min.83 - Ultima schimbare la madrileni: iese Mandzukic, intra Torres.

min.80 - Leno se intinde si respinge un sut al lui Arda Turan.

min.78 - Galben si pentru Calhanoglu.

min.77 - Schimbare la Leverkusen: iese Son, intra Rolfes.

min.76 - Mario Suarez faulteaza si vede galbenul.

min.75 - Griezmann centreaza pentru Turan, acesta incearca o pasa cu calcaiul pentru Mandzukic, dar n-o reuseste. Ocazie buna irosita de spanioli.

min.72 - Gamez il faulteaza pe Kiessling si vede galbenul.

min.70 - Koke trimite putin pe langa poarta dintr-o lovitura libera.

min.69 - Schimbare la Leverkusen: iese Drmic, intra Kiessling.

min.69 - Turan reia spectaculos, dar mult peste poarta nemtilor.

min.65 - Toprak opreste prin fault un contraatac al gazdelor si e avertizat.

min.58 - Oblak retine cu siguranta un sut de la mare distanta al lui Bellarabi.

min.48 - Castro il deposedeaza in extremis pe Griezmann.

min.46 - Schimbare la gazde: iese Cani, intra Raul Garcia.

------------------------------------------

min.45+4 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45 - Prima repriza, prelungita cu 4 minute.

min.38 - Suarez il vede iesit pe Leno si suteaza, mingea e din nou deviata, dar de aceasta data se duce pe langa poarta.

min.31 - Wendell il blocheaza in ultimul moment pe Mandzukic. Ce interventie!

min.30 - Gimenez il faulteaza dur pe Calhanoglu si primeste cartonasul galben.

INFO: In acest moment, scorul la general e 1-1 si daca se mentine astfel vom avea prelungiri.

min.27 - GOOOL ATLETICO!!! Suarez suteaza de la 20 de metri, mingea e deviata usor de Toprak si il pacaleste pe Leno!!!

min.26 - Spahic intra tare la Cani si vede cartonasul galben.

min.22 - Schimbare la Atletico: iese portarul Moya, accidentat, intra Oblak.

min.20 - Son Heung-Min preia gresit intr-o pozitie excelenta si rateaza o buna oportunitate de a deschide scorul.

min.16 - Mandzukic respinge de pe linia portii la un sut al lui Son Heung-Min.

min.15 - Koke trimite la poarta dintr-o lovitura libera, dar Leno retine fara niciun fel de problema.

min.9 - Bellarabi suteaza de la 20 de metri, dar mingea e deviata si se duce pe langa poarta.

ora 21:45 - STARTUL PARTIDEI

INFO: Partida are loc pe stadionul Vicente Calderon din Madrid si poate fi urmarita in direct la televizor pe TVR 1, Digi Sport si Dolce Sport.

INFO: In tur, Bayer Leverkusen s-a impus cu 1-0.

ECHIPELE:

ATLETICO: Moya - Gamez, Miranda, Gimenez, Juanfran - Koke, Suarez - Griezmann, Cani, Turan - Mandzukic.

Rezerve: Oblak, Ansaldi, Lucas, Raul Garcia, Gabi, Jimenez, Torres.

Antrenor: Diego Simeone.

BAYER: Leno - Hilbert, Toprak, Spahic, Wendell - Bender, Castro - Bellarabi, Calhanoglu, Heung-Min - Drmic.

Rezerve: Kresic, Papadopoulos, Boenisch, Reinartz, Rolfes, Kiessling, Brandt.

Antrenor: Roger Schmidt.

Arbitru: Nicola Rizzoli (Italia).

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Atletico Madrid calificare penaltiuri, #LIVE Atletico Madrid Leverkusen, #Atletico Madrid Leverkusen Liga Campionilor , #rezultate Champions League