Bayern Munchen o umileste pe Barcelona si merge in finala Ligii Campionilor (Video)

Miercuri, 01 Mai 2013, ora 23:35
16843 citiri

Bayern Munchen s-a calificat, miercuri seara, in finala Ligii Campionilor. Dupa ce in tur au invins cu 4-0, bavarezii s-au impus si in returul semifinalei cu FC Barcelona, scor 3-0 pe Nou Camp.

Astfel, campioana Germaniei merge in ultimul act al celei mai importante competitii intercluburi din Europa cu un incredibil scor general de 7-0!

Lipsita de Messi, tinut doar pe banca de rezerve din cauza unei accidentari, Barcelona n-a putut sa reuseasca minunea si sa intoarca scorul din tur, ba chiar a fost batuta si pe teren propriu, in fata a peste 90.000 de spectatori.

Dupa o prima repriza lipsita de goluri si cu putine ocazii, nemtii s-au dezlantuit in partea secunda. Robben a deschis scorul la doar 4 minute dupa ce echipele au iesit de la cabine, cu un sut splendid de la 15 metri.

A fost momentul in care catalanii au realizat cu adevarat ca nu mai au nicio sansa la calificare. De partea cealalta, Bayern n-a mai fortat, dar tot a reusit sa mai inscrie doua goluri.

In minutul 72, Pique a trimis mingea in propria poarta, in urma unei centrari din partea stanga a lui Ribery.

Acelasi Ribery a stat la originea si celui de-al treilea gol, reusit de Muller, in minutul 77, dupa o centrare perfecta a mijlocasului francez.

O calificare neasteptat de usoara obtinuta de Bayern Munchen, care o va intalni la 25 mai in finala Ligii Campionilor pe Borussia Dortmund, intr-o finala 100% germana.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, mansa secunda a semifinalei Ligii Campionilor dintre FC Barcelona si Bayern Munchen.

Desfasurarea partidei:

min.90+1 - FINALUL PARTIDEI

min.90 - Repriza secunda va fi prelungita doar cu un minut.

min.88 - Rafinha suteaza pe langa poarta dintr-o pozitie buna.

min.87 - Schimbare la Barcelona: intra Montoya, iese Bartra.

min.81 - Bartra trimite cu capul putin peste poarta.

min.77 - Pique intra dur la Muller si vede un galben.

min.77 - Schimbare la Bayern: iese Lahm, intra Rafinha.

INFO: Si scorul a devenit 7-0 la general in favoarea nemtilor. Umilinta totala pentru gruparea blaugrana.

min.76 - GOOOL BAYERN !!! Muller inscrie cu capul dupa o centrare a lui Ribery !!!

min.74 - Schimbare la Bayern: iese Martinez, intra Tymoshchuk.

min.74 - Villa trimite cu capul pe langa poarta.

INFO: 6-0 e scorul la general in favoarea nemtilor. Pentru a se califica, catalanii au nevoie de 7 goluri in doar 15 minute ramase pana la final.

min.72 - GOOOL BAYERN !!! Pique trimite in propria poarta, in incercarea de a respinge o centrare a lui Ribery !!!

min.71 - Neuer prinde cu siguranta un sut al lui Pedro.

min.66 - Muta si Bayern: iese Schweinsteiger, intra Luiz Gustavo.

INFO: Se pare ca Messi nu va fi introdus.

min.64 - Vilanova muta din nou: iese Iniesta, intra Alcantara.

min.60 - Barcelona a cazut din toate punctele de vedere. Ambele formatii par ca a asteapta finalul meciului, desi mai sunt 30 de minute de jucat.

min.55 - Schimbare la Barcelona: iese Xavi, intra Sanchez.

min.52 - Villa trimite mult pe langa poarta celor de la Bayern.

INFO: In acest moment, Barcelona are nevoie de 6 goluri pentru a se califica in finala!

min.49 - GOOOL BAYERN !!! Robben il invinge pe Valdes cu un sut splendid de la 15 metri !!!

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

---------------------------------------

min.45 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45 - Alves vede un galben, dupa o interventie dura la Schweinsteiger.

min.40 - Neuer retine cu usurinta un sut al lui Adriano.

min.40 - Dupa aceste prime 40 de minute din partida, Barcelona da senzatia ca n-are puterea de a intoarce rezultatul din tur. Ba chiar, bavarezii sunt jucatorii mai periculosi si care puteau deschide scorul... daca nu era Pique.

min.34 - Iniesta ia o actiune pe cont propriu, suteaza, dar direct in blocajul aparatorilor nemti. Pedro ii reproseaza ca nu i-a pasat.

min.32 - Song se resimte dupa o intrare a lui Robben, care vede si cartonasul galben.

min.31 - Fabregas nu resueste preluarea si Neuer retine.

min.27 - Din 8 metri, Xavi trimite peste poarta.

min.26 - Pique, la a 3-a interventie salvatoare. Fundasul catalanilor a salvat din fata lui Mandzukic.

min.24 - Neuer se intinde si scoate de sub bara un sut bun al lui Pedro.

min.19 - Pique e din nou la post, de aceasta data in fata lui Lahm.

min.15 - Dani Alves primeste bine in partea dreapta, dar se opreste, pierde timp pretios, iar in cele din urma actiunea se stinge.

min.12 - Robben scapa singur spre poarta lui Valdes, dar e ajuns din urma de Pique si blocat in extremis.

min.4 - Valdes retine o minge trimisa in spate de Alvez. Nemtii protesteaza, dar arbitrul considera ca n-a fost intentie din partea fundasului brazilian.

ora 21:45 - STARTUL PARTIDEI

ora 20:45 - Au fost anuntate echipele de start si... surpriza: Messi e pe banca de rezerve!

INFO: Partida se joaca pe Nou Camp din Barcelona si e transmisa in direct la televizor de Digi Sport si Dolce Sport.

INFO: Intalnirea porneste de la scorul de 4-0 pentru Bayern, rezultat inregistrat in prima mansa de la Munchen.

ECHIPELE:

FC BARCELONA: Valdes - Alves, Pique, Bartra, Adriano - Xavi, Song, Iniesta - Fabregas - Villa, Pedro;

Rezerve: Pinto, Montoya, Alcantara, Dos Santos, Sanchez, Messi, Tello;

Antrenor: Tito Vilanova.

BAYERN MUNCHEN: Neuer - Lahm, Boateng, van Buyten, Alaba - Martinez, Schweinsteiger - Ribery, Muller, Robben - Mandzukic;

Rezerve: Starke, Dante, Rafinha, Shaqiri, Gustavo, Tymoshchuk, Gomez;

Antrenor: Jupp Heynckes.

Arbitru: Damir Skomina (Slovenia).

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Bayern elimina Barcelona, #Bayern invinge Barcelona, #Bayern finala Liga Campionilor, #Barcelona Bayern Munchen LIVE, #Barcelona Bayern Munchen direct, #Barcelona Bayern Liga Campionilor , #rezultate Champions League