Bayern o elimina pe Juventus si se califica in semifinalele Ligii Campionilor (Video)

Miercuri, 10 Aprilie 2013, ora 23:40
6061 citiri

Bayern Munchen s-a calificat miercuri seara in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a castigat si mansa secunda a intalnirii din sferturi cu Juventus, cu 2-0.

In tur, in Germania, bavarezii s-au impus tot cu 2-0 si astfel merg in penultimul act al celei mai importante competitii intercluburi din Europa cu scorul general de 4-0.

Pe Juventus Stadium din Torino, gazdele au fost mai insistente in prima repriza, dar au reusit cu greu sa se apropie periculos de poarta lui Neuer. Fara Vidal, suspendat, Vucinici a fost omul care a condus atacurile lui Juventus, insa apararea lui Bayern s-a descurcat excelent.

De partea cealalta, Bayern a parut mereu sigura pe ea si nici macar o clipa calificarea n-a dat senzatia ca poate pierde calificarea.

Primul gol al partidei a venit in partea secunda, mai exact in minutul 64. Atacantul croat Mandzukici a marcat cu capul din doar 4 metri, dupa ce in prima faza Buffon a respins o reluare a spaniolului Martinez.

Cea de-a doua reusita i-a apartinut lui Pizarro si a venit in prelungiri. Peruanul a primit o pasa excelenta de la Schweinsteiger si l-a invins pe goalkeeperul torinezilor.

Bayern Munchen, deja campioana in Germania, merge astfel in semifinale, acolo unde va da piept cu Real Madrid, FC Barcelona sau Borussia Dortmund.

Tragerea la sorti a semifinalelor va avea loc vineri dupa-amiaza si va fi transmisa in direct de site-ul Ziare.com.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre Juventus si Bayern Munchen, din mansa secunda a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor.

Desfasurarea partidei:

min.90+2 - FINALUL PARTIDEI

min.90+1 - GOOOL BAYERN !!! Pizarro primeste excelent de la Schweinsteiger si il invinge pe Buffon !!!

min.90 - Repriza secunda va fi prelungita cu doua minute.

min.87 - Buffon scoate cu varfurile degetelor o minge trimisa cu spitul de Robben.

min.83 - Ultima schimbare si la nemti: iese Mandzukici, intra Pizarro.

min.80 - Schimba si Bayern: iese Ribery, intra Gustavo.

min.79 - Ultima schimbare la Juventus: intra Giaccherini, iese Marchisio.

min.78 - Muller trimite pe langa poarta gazdelor.

min.72 - Neuer iese si retine din fata lui Vucinici.

INFO: In celalalt sfert de finala jucat miercuri seara, Barcelona restabileste egalitatea pe tabela de marcaj (scor 1-1). A marcat Pedro si, la acest scor, catalanii sunt in semifinale.

min.69 - O noua schimbare la Juventus: iese Padoin, intra Isla.

min.66 - Schimbare la Juventus: iese Quagliarella, intra Matri.

min.66 - Ocazie uriasa pentru Bayern! Pe contraatac, Robben ii paseaza perfect lui Muller, insa acesta suteaza peste poarta.

INFO: Dupa acest gol, Juventus are nevoie de o victorie la trei goluri diferenta pentru a merge in semifinale.

min.64 - GOOOL BAYERN !!! Mandzukic inscrie cu capul din 4 metri, dupa ce Buffon a respins in prima faza o reluare a lui Martinez !!!

min.57 - BARA BAYERN! De la marginea careului, Robben izbeste bara din dreapta a portii aparate de Buffon!

min.52 - Pirlo il deposedeaza in ultimul moment pe Muller.

INFO: In celalalt sfert de finala jucat miercuri seara, PSG a deschis scorul pe Nou Camp: 1-0 acasa la Barcelona, iar catalanii sunt eliminati la acest scor. A marcat Pastore. In tur, in Franta, cele doua echipe au terminat la egalitate, scor 2-2.

min.48 - BARA JUVENTUS! Quagliarella trimite in bara de la 20 de metri!

min.47 - Pirlo bate o lovitura libera de la 20 de metri, mingea e deviata, insa Neuer retine.

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

----------------------------------------------------

min.45+2 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45+1 - Buffon prinde sutul lui Ribery.

min.45 - Prima repriza va fi prelungita cu doua minute.

min.44 - Robben patrunde in careul italienilor, suteaza, dar mult peste poarta.

min.40 - Ocazie pentru Juventus! Dupa o lovitura libera executata de Pirlo, fundasul Bonucci reia periculos din numai 5 metri! Mingea trece insa peste poarta.

min.39 - Buffon scoate un sut in forta al lui Alaba.

min.35 - Schimbare la Bayern: iese Van Buyten, accidentat, intra Boateng.

min.32 - Muller suteaza din prima pe langa poarta italienilor.

min.32 - Bonucci respinge o centrare buna a lui Robben.

min.27 - Asamoah nu ajunge la o centrare in fata portii a lui Pogba.

min.23 - Neuer scoate de sub bara o lovitura libera de la 18 metri executata de Pirlo.

min.21 - Robben trage mult peste poarta lui Buffon.

min.14 - O noua ocazie a oaspetilor, irosita de aceasta data de Van Buyten, care reia cu capul pe langa poarta.

min.13 - Galben pentru Bonucci, dupa un fault asupra lui Muller.

min.12 - Vucinici e deposedat greu de aparatorii bavarezi.

min.9 - Ocazie imensa pentru Bayern! Ribery centreaza din dreapta, Mandzukici pune piciorul, dar Padoin se arunca la sacrificiu si scoate un gol ca si facut!

min.7 - Galben pentru croat, care va absenta din prima mansa a semifinalelor, asta in cazul in care Bayern va ajunge acolo.

min.6 - Chiellini se resimte dupa o contra cu Mandzukici.

min.2 - Neuer retine cu siguranta un sut al lui Vucinici.

STARTUL PARTIDEI

INFO: In tur, in Germania, Bayern s-a impus cu 2-0.

INFO: Partida are loc pe Juventus Stadium din Torino si e transmisa in direct la TV de Digi Sport 2 si Dolce Sport 2.

ECHIPELE:

JUVENTUS: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Padoin, Pirlo, Pogba, Marchisio, Asamoah - Vucinici, Quagliarella.

Rezerve: Storari, Caceres, De Ceglie, Peluso, Giaccherini, Isla, Matri.

Antrenor: Antonio Conte.

BAYERN: Neuer - Lahm, Dante, van Buyten, Alaba - Schweinsteiger, Martinez - Ribery, Muller, Robben - Mandzukici.

Rezerve: Starke, Rafinha, Boateng, Shaqiri, Gustavo, Pizarro, Gomez.

Antrenor: Jupp Heykens.

Arbitru: Carlos Velasco (Spania).

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Bayern semifinale Liga Campionilor, #Bayern Munchen elimina Juventus, #Juventus Bayern Munchen LIVE, #Juventus Bayern Munchen direct, #Juventus Bayern Liga Campionilor , #rezultate Champions League