Liga Campionilor: FC Barcelona invinge Atletico Madrid dupa un meci superb

Marti, 05 Aprilie 2016, ora 23:39
11415 citiri

FC Barcelona a invins Atletico Madrid in prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor, scor 2-1, la capatul unui meci dramatic.

Dupa un inceput de meci mai bun din partea Barcelonei, Atletico Madrid a reusit sa deschida scorul in minutul 25.

Fernando Torres a profitat de o greseala a lui Pique si l-a invins pe Ter Stegen cu un sut printre picioare.

Dupa doar zece minute, Torres a vazut stupid al doilea cartonas galben, astfel ca misiunea lui Atletico a devenit infernala pe Camp Nou.

In startul partii secunde, FC Barcelona s-a napustit peste Atletico, madrilenii putand cu greu sa iasa din careu in multe momente.

Dupa cateva sanse importante ratate de Neymar si Messi, golul a venit oarecum norocos. In minutul 63, Luis Suarez a deviat in plasa un sut slab al lui Jordi Alba si a adus egalarea.

Golul le-a dat elan catalanilor, care in minutul 74 au mai punctat o data, tot prin Suarez, de aceasta data printr-o lovitura de cap.

Barcelona s-a impus cu 2-1 si porneste astfel cu prima sansa in returul programat peste o saptamana.

FC BARCELONA - ATLETICO MADRID 2-1

90 - Final de meci!

86 - Augusto vede cartonasul galben.

83 - Arda Turan intra in locul lui Iniesta.

82 - Mascherano vede cartonasul galben.

81 - Roberto intra in locul lui Busquets.

78 - Lucas vede cartonasul galben.

76 - Griezmann iese si ii lasa locul lui Thomas.

74 - GOL BARCELONA! Luis Suarez reia din fata portii cu o lovitura de cap si face 2-1

70 - Luis Suarez vede cartonasul galben.

63 - GOL BARCELONA! Suarez deviaza in plasa din patru metri dupa un sut al lui Alba!

62 - Neymar suteaza putin pe langa poarta din marginea careului.

61 - Filipe Luis vede cartonasul galben.

56 - Ce ocazie!!! Messi trage periculos, Oblak respinge in fata cu greu, iar mingea este degajata dramatic.

52 - Barcelona s-a napustit in atac! Neymar trimite in bara, faza continua, dar Atletico respinge la disperare.

49 - Ce ocazie!!! Leo Messi reia din foarfeca putin pe lana poarta din sase metri!

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

35 - Fernando Torres vede cartonasul galben si este eliminat.

32 - Griezmann suteaza plasat, dar Ter Stegen scoate cu greu de langa bara.

29 - Fernando Torres vede cartonasul galben.

25 - GOL ATLETICO! Fernando Torres deschide scorul cu un sut plasat din centrul careului dupa ce Pique iese gresit si-si paraseste zona!

24 - Griezmann ia o actiune pe cont propriu, dar trage pe langa din marginea careului.

19 - Cea mai mare sansa de gol a meciului: Neymar trimite cu capul putin peste dupa o centrare a lui Alves.

13 - Centrare periculoasa din partea stanga, insa Messi reia defectuos din sapte metri.

6 - Lionel Messi suteaza pe langa poarta din afara careului.

1 - A inceput partida!

Info: Partida incepe la ora 21:45 si este televizata de Dolce Sport 1 si ProTV

Barcelona: Ter Stegen - Alba, Mascherano, Pique, Alves - Rakitic, Sergio, Iniesta - Messi, Neymar, Luis Suarez

Rezerve: Bravo, Arda, Rafinha, Bartra, Munir, Sergi Roberto, Vermaelen

Antrenor: Luis Enrique

Atletico: Oblak - Juanfran, Lucas, Godin, Filipe - Koke, Gabi, Saul, Carrasco - Griezmann, Torres

Rezerve: Moya, Gamez, Kranevitter, Augusto, Thomas, Correa, Vietto

Antrenor: Diego Simeone

Returul va avea loc saptamana viitoare.

In cealalta partida a serii se intalnesc Bayern Munchen si Benfica.

Miercuri se vor disputa meciurile PSG - Manchester City si Wolfsburg - Real Madrid.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Barcelona Atletico Madrid, #Barcelona Atletico Madrid live , #rezultate Champions League