Liga Campionilor: Real Madrid castiga la Napoli si se califica in sferturile de finala

Marti, 07 Martie 2017, ora 23:35
15036 citiri

Real Madrid s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor dupa ce s-a impus pe terenul lui Napoli, scor 3-1. Scorul la general a fost 6-2 in favoarea ibericilor.

Italienii au intrat pe teren cu gandul ca pot intoarce rezultatul din meciul tur, cand au pierdut cu 3-1, si au pus in pericol poarta lui Navas inca din primele minute.

Dupa cateva momente de presiune, Mertens a reusit sa deschida scorul in minutul 25, cu un sut puternic langa bara.

Aproape imediat, Realul a replicat, insa sutul lui Cristiano Ronaldo a intalnit bara laterala.

Napoli a revenit in ofensiva, iar Mertens a tintit si el bara in minutul 38, dintr-o pozitie buna.

Real tremura din ce in ce mai mult pentru calificare, dar a fost salvata, asa cum s-a intamplat mai tot timpul, de capitanul Sergio Ramos.

Acesta a reusit sa intoarca rezultatul in minutele 52 si 58, cu doua lovituri de cap.

Finalul a fost linistit pentru madrileni, care au mai punctat o data in minutul 90, prin Alvaro Morata.

Real s-a calificat astfel in sferturile de finala si isi va afla adversara vinerea viitoare.

NAPOLI - REAL MADRID 1-3

90+3 - Final de meci!

90 - GOL REAL MADRID! Morata inscrie cu un sut din fata portii, dupa o respingere a lui Reina!

89 - Diawara vede cartonasul galben.

87 - Mertens cade in careu si cere penalti, jocul continua.

Info: Bayern are 5-1 cu Arsenal.

84 - Carvajal rateaza incredibil din fata portii, dupa o actiune superba.

81 - Se joaca la trecerea timpului, nimic nu se mai poate intampla.

80 - Schimbare Real: Isco intra in locul lui Modrici.

Info: Bayern are 4-1 cu Arsenal la Londra.

77 - Schimbare Real: Morata intra in locul lui Benzema.

Info: Bayern a facut 3-1 in meciul cu Arsenal.

76 - Schimbare Napoli: Zielinski intra in locul lui Hamsik.

75 - Momente mai slabe pe teren, Real se apara fara emotii, Napoli nu mai poate pune probleme.

70 - Schimbare Napoli: Napoli intra in locul lui Insigne.

68 - Schimbare Real: Vazquez intra in locul lui Bale.

Info: Bayern a facut 2-1 in meciul cu Arsenal.

65 - Rog suteaza peste poarta din 15 metri.

62 - Ritmul a scazut mult dupa ce Realul a marcat al doilea gol.

58 - GOL REAL MADRID!!! Sergio Ramos inscrie din nou cu capul si Realul este ca si calificata!

56 - Schimbare Napoli: Rog intra in locul lui Alan.

Info: Bayern egaleaza Arsenal in celalalt meci al serii. Englezii raman si in 10 oameni.

52 - GOL REAL MADRID!!! Ramos inscrie superb cu o lovitura de cap venita dupa o centrare din corner!

51 - Hysaj respinge in corner la o centrare foarte periculoasa.

47 - Benzema suteaza din unghi in plasa laterala.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

40 - Hamsik scapa spre poarta, dar trage slab, mult pe langa.

38 - Ce ocazie!!! Mertens ses descurca excelent in careu, insa sutul sau loveste bara laterala!!!

35 - Koulibaly trimite cu capul este poarta dupa un corner din partea stanga.

29 - Ce ocazie!!! Real Madrid scapa singur spre poarta, il dribleaza pe Reina, dar intra in unghi si suteaza in bara!

28 - Insigne suteaza din marginea careului in bratele lui Navas.

25 - GOL NAPOLI!!! Mertens deschide scorul cu un sut langa bara!

24 - Centrare inalta in careul Realului, Navas iese si retine fara emotii.

Info: In celalalt meci, Arsenal face 1-0 cu Bayern.

19 - Bale primeste in marginea careului, dar sutul sau este slab si merge in bratele lui Reina.

15 - Kroos suteaza din marginea careului in bratele lui Reina.

14 - Mertens suteaza de la 30 de metri, Navas respinge in corner.

12 - Contraatac periculos al Realului, insa Ronaldo este surprins in ofsaid.

8 - Hamsik suteaza din marginea careului, mingea trece pe langa poarta.

8 - Doua cornere la rand pentru Napoli, defensiva Realului respinge cu brio.

3 - Centrare periculoasa in careul Realului, mingea e respinsa cu greu.

2 - Un prim corner pentru Napoli, mingea este centrata insa mult prea lung.

1 - A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 21:45.

Napoli: Reina; Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam; Allan, Diawara, Hamsik; Callejon, Mertens, Insigne

Real Madrid: Navas, Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo, Casemiro, Kroos, Modrid, Bale, Ronaldo, Benzema

In prima mansa, madrilenii s-au impus cu 3-1 pe Santiago Bernabeu.

Vlad Chiriches nu este inclus in lotul lui Napoli pentru aceasta partida.

La casele de pariuri, Real Madrid are cota 1.10 pentru a se califica in sferturile de finala.

Partida e televizata de ProTV si Dolce Sport.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Napoli Real Madrid, #Napoli Real Madrid LIVE, #Napoli Real Madrid direct, #televizare Napoli Real Madrid , #rezultate Champions League