Real Madrid se califica in finala Ligii Campionilor

Miercuri, 04 Mai 2016, ora 23:38
15905 citiri

Finala Ligii Campionilor din acest an va pune fata in fata doua echipe din capitala Spaniei.

Real Madrid s-a calificat si ea in ultimul act dupa victoria din meciul retur cu Manchester City, scor 1-0. In ultimul act, madrilenii ii vor intalni pe rivalii de la Atletico.

Dupa 0-0 in meciul tur, formatia lui Zidane s-a calificat gratie unui gol superb reusit de Gareth Bale in minutul 20, cu un sut deviat spre vinclu de Fernando.

Manchester City a raspuns greu, iar cea mai mare sansa a venit inainte de pauza, cand Fernandinho a izbit bara laterala.

La sapte minute de la reluare, Real Madrid a avut sansa de a face 2-0, insa Modrici a irosit o sansa mare, ramas singur cu portarul.

City s-a napustit in atac pe final, dar jocul a fost unul tensionat, cu multe intrari la limita.

Real Madrid si-a indeplinit insa obiectivul in cele din urma si va juca finala cu Atletico, pe 28 mai, la Milano.

Cele doua formatii s-au intalnit si in finala de acum doi ani.

REAL MADRID - MANCHESTER CITY 1-0

90+4 - Final de meci! Real Madrid se califica in finala Ligii!

90+2 - Otamendi vede cartonasul galben.

90 - Patru minute suplimentare.

89 - Ce ocazie! Aguero trage superb din afara careului, dar mingea trece putin peste poarta.

86 - Kovacici intra in locul lui Modrici. Finalul meciului este tot mai tensionat, cu putin fotbal.

82 - Vazquez vede cartonasul galben.

77 - Final de meci incins, cu multe intrari la limita. Cam putin fotbal totusi.

72 - Fernando vede cartonasul galben.

67 - James intra in locul lui Isco.

64 - Ronaldo inscrie cu mana, reusita este anulata pentru ofsaid.

61 - Sterling intra in locul lui Yaya Toure.

55 - Vazquez intra in locul lui Jese.

52 - Ce ocazie! Modrici ramane singur cu portarul, dar trage in el!

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

44 - Ce ocazie! Fernandinho preia bine in careu, dar sutul sau se duce in bara laterala!

40 - Manchester City a preluat controlul jocului in ultimele minute.

36 - Real Madrid inscrie din nou, dar reusita e anulata pentru un presupus ofsaid la Pepe.

30 - De Bruyne vede cartonasul galben.

24 - Jesus Navas patrunde periculos, dar portarul Realului retine centrarea sa.

20 - GOL REAL MADRID! Gareth Bale deschide scorul cu un sut superb la coltul lung, usor deviat! Mingea atinge bara spre vinclu si intra in palsa

14 - Cristiano Ronaldo trimite cu capul peste poarta din centrarea lui Carvajal.

10 - Mangala intra in locul lui Kompany, accidentat.

5 - Bale reia slab cu capul, Hart retine.

Info: Simona Halep e prezenta la meci alaturi de Ion Tiriac, Novak Djokovici si Rafael Nadal.

1 - A inceput meciul!

Info: Partida este televizata de ProTV si Dolce Sport

Real Madrid: Navas - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Isco - Bale, Jese, Ronaldo

Manchester City: Hart - Sagna, Kompany, Otamendi, Clichy - Fernando, Fernandinho - Navas, Yaya Toure, De Bruyne - Aguero

In prima mansa, scorul a fost egal, 0-0.

Prima finalista a Ligii Campionilor este Atletico Madrid.

Finala este programata pe 28 mai, la Milano.

Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...