Rezultatele din sferturile de finala ale Ligii Campionilor: Cristiano Ronaldo a dat golul anului, Bayern obtine o victorie pretioasa

Marti, 03 Aprilie 2018, ora 23:34
18590 citiri

Ziare.com va prezinta rezultatele inregistrate in meciurile disputate marti seara, in prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor.

JUVENTUS TORINO - REAL MADRID 0-3 (Ronaldo '3, '65, Marcelo '72)

FC SEVILLA - BAYERN MUNCHEN 1-2 (Sarabia '32 / Navas ag. '38, Escudero ag. '70)

Real Madrid a facut spectacol pe terenul lui Juventus Torino, in reeditarea finalei Ligii Campionilor de anul trecut.

Formatia lui Zidane s-a impus cu 3-0 si se poate considera deja calificata in careul de asi al Ligii Campionilor.

Real a deschis scorul dupa doar 3 minute, cand Cristiano Ronaldo a reluat in plasa o centrare perfecta a lui Isco si a ajuns la 10 meciuri la rand cu gol in Liga Campionilor.

Juventus a avut momente bune dupa primirea golului, dar a suferit la finalizare, ratand mai multe sanse importante.

In schimb, Cristiano Ronaldo a iesit din nou la rampa in minutul 64, cand a marcat cel mai frumos gol al anului, dintr-o foarfeca la care Zidane si-a pus mainile in cap, iar fanii italieni au aplaudat in picioare.

Doua minute mai tarziu, starul italienilor, Dybala, si-a pierdut cumpatul si a fost eliminat, iar Marcelo a facut 3-0 in minutul 72.

In celalalt meci al serii, Bayern Munchen a castigat cu 2-1 pe terenul celor de la FC Sevilla si a luat o optiune serioasa pentru calificarea in semifinale.

Sarabia a deschis scorul in minutul 32 pentru andaluzi, dar nemtii au reusit sa intoarca rezultatul.

Jesus Navas si-a bagat mingea in propria plasa si a adus egalarea in minutul 37, pentru ca Thiago Alcantara sa faca 2-1 in minutul 68, cu ajutorul lui Escudero.

Desfasurarea meciurilor:

90 - Final pe ambele stadioane!

81 - Sandro Ramirez e aproape de egalare pentru Sevilla in meciul cu Bayern, dar sutul sau e deviat in corner.

72 - GOL REAL MADRID!!! Marcelo il dribleaza pe Buffon si inscrie! Real are 3-0 la Torino!

70 - GOL BAYERN!!! Thiago Alcantara ii aduce pe nemti in avantaj la Sevilla, cu ajutorul lui Escudero, scorul este 2-1 pentru Bayern!

67 - Sansa buna pentru Bayern la Sevilla, dar sutul lui Javi Martinez este aparat miraculos.

66 - Juventus ramane in zece oameni cu Real Madrid! Dybala este eliminat pentru o intrare criminala!

65 - GOL REAL MADRID!!! Cristiano Ronaldo inscrie fabulos din foarfeca si face 2-0 pentru Real Madrid cu Juventus! Fanii italieni il aplauda in picioare!!!

57 - James Rodriguez trage de la distanta in meciul dintre Sevilla si Bayern, dar sutul se duce peste poarta.

56 - Ce ocazie!!! Dybala trage din lovitura libera, dar mingea trece milimetric pe langa poarta lui Navas dupa ce a fost deviata.

50 - Sansa buna pentru Real Madrid, dar sutul lui Ronaldo trece putin pe langa poarta!

46 - Se reiau meciurile!

45 - Pauza pe cele doua stadioane!

38 - Ocazie mare pentru Juventus! Chiellini este blocat in ultima clipa, la sase metri, cu toata poarta goala in fata!

38 - GOL BAYERN!!! Ribery egaleaza pentru nemti in meciul cu Sevilla! Mingea a fost deviata de Jesus Navas.

36 - Ocazie mare pentru Real Madrid! Kroos suteaza de la 25 de metri in bara transversala!

32 - GOL SEVILLA! Andaluzii deschid scorul in meciul cu Bayern prin Sarabia!

21 - Ocazie mare pentru Juventus! Higuain trimite periculos cu genunchiul, dar Navas scoate!

20 - Sevilla are o sansa buna cu Bayern, dar sutul lui Sarabia trece putin pe langa poarta.

11 - Thomas Muller trage peste poarta in meciul dintre Bayern si Sevilla.

7 - Bayern a inceput mai bine in deplasarea la Sevilla si s-a instalat in jumatatea adversa.

6 - Situatie buna pentru Juventus, dar sutul lui Dybala este blocat.

3 - GOL REAL MADRID!!! Cristiano Ronaldo deschide scorul cu o reluare din centrul careului dupa o centrare din banda stanga!

1 - Au inceput meciurile!

Echipele de start Juventus - Real Madrid:

Juventus: Buffon, De Sciglio, Barzagli, Chiellini, Asamoah, Khedira, Bentancur, Douglas Costa, Dybala, Alex Sandro, Higuain.

Real Madrid: Navas, Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo, Kroos, Casemiro, Modric, Isco, Benzema, Ronaldo.

Echipele de start FC Sevilla - Bayern Munchen:

FC Sevilla: Soria, Navas, Kjaer, Lenglet, Escudero, Pizarro, N'Zonzi, Sarabia, Vazquez, Correa, Ben Yedder

Bayern: Ulreich - Kimmich, Boateng, Hummels, Bernat - Thiago, Martinez, Vidal - Muller, Lewandowski, Ribery

Miercuri vor avea loc meciurile FC Barcelona - AS Roma si Liverpool - Manchester City.

Mansa retur este programata saptamana viitoare.

Eșec în instanță pentru Cătălin Cherecheș. Primarul fugar a încercat să obțină anularea condamnării pentru luare de mită
Curtea de Apel Cluj a decis joi, 18 aprilie, că fostul primar din Baia Mare Cătălin Cherecheș rămâne în închisoare. Curtea de Apel a respins ca neîntemeiată contestaţia în care...
Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
#Rezultate Liga Campionilor, #sferturi Liga Campionilor, #Juventus Real Madrid, #Juventus Real Madrid Live, #Sevilla Bayern Munchen, #Sevilla Bayern Munchen Live , #rezultate Champions League