Real Madrid se califica in finala Ligii Campionilor

Miercuri, 04 Mai 2016, ora 23:38
15905 citiri

Finala Ligii Campionilor din acest an va pune fata in fata doua echipe din capitala Spaniei.

Real Madrid s-a calificat si ea in ultimul act dupa victoria din meciul retur cu Manchester City, scor 1-0. In ultimul act, madrilenii ii vor intalni pe rivalii de la Atletico.

Dupa 0-0 in meciul tur, formatia lui Zidane s-a calificat gratie unui gol superb reusit de Gareth Bale in minutul 20, cu un sut deviat spre vinclu de Fernando.

Manchester City a raspuns greu, iar cea mai mare sansa a venit inainte de pauza, cand Fernandinho a izbit bara laterala.

La sapte minute de la reluare, Real Madrid a avut sansa de a face 2-0, insa Modrici a irosit o sansa mare, ramas singur cu portarul.

City s-a napustit in atac pe final, dar jocul a fost unul tensionat, cu multe intrari la limita.

Real Madrid si-a indeplinit insa obiectivul in cele din urma si va juca finala cu Atletico, pe 28 mai, la Milano.

Cele doua formatii s-au intalnit si in finala de acum doi ani.

REAL MADRID - MANCHESTER CITY 1-0

90+4 - Final de meci! Real Madrid se califica in finala Ligii!

90+2 - Otamendi vede cartonasul galben.

90 - Patru minute suplimentare.

89 - Ce ocazie! Aguero trage superb din afara careului, dar mingea trece putin peste poarta.

86 - Kovacici intra in locul lui Modrici. Finalul meciului este tot mai tensionat, cu putin fotbal.

82 - Vazquez vede cartonasul galben.

77 - Final de meci incins, cu multe intrari la limita. Cam putin fotbal totusi.

72 - Fernando vede cartonasul galben.

67 - James intra in locul lui Isco.

64 - Ronaldo inscrie cu mana, reusita este anulata pentru ofsaid.

61 - Sterling intra in locul lui Yaya Toure.

55 - Vazquez intra in locul lui Jese.

52 - Ce ocazie! Modrici ramane singur cu portarul, dar trage in el!

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

44 - Ce ocazie! Fernandinho preia bine in careu, dar sutul sau se duce in bara laterala!

40 - Manchester City a preluat controlul jocului in ultimele minute.

36 - Real Madrid inscrie din nou, dar reusita e anulata pentru un presupus ofsaid la Pepe.

30 - De Bruyne vede cartonasul galben.

24 - Jesus Navas patrunde periculos, dar portarul Realului retine centrarea sa.

20 - GOL REAL MADRID! Gareth Bale deschide scorul cu un sut superb la coltul lung, usor deviat! Mingea atinge bara spre vinclu si intra in palsa

14 - Cristiano Ronaldo trimite cu capul peste poarta din centrarea lui Carvajal.

10 - Mangala intra in locul lui Kompany, accidentat.

5 - Bale reia slab cu capul, Hart retine.

Info: Simona Halep e prezenta la meci alaturi de Ion Tiriac, Novak Djokovici si Rafael Nadal.