Deac a dezamagit crunt la debutul pentru Schalke

Miercuri, 15 Septembrie 2010, ora 10:52
2537 citiri

Ciprian Deac a debutat la Schalke 04 in meciul din Liga Campionilor cu Olympique Lyon, dar a dezamagit crunt.

Folosit titular, Deac a aratat ca mai are mult de invatat pentru a juca la un nivel asa ridicat precum fotbalul din Liga Campionilor.

Mijlocasul roman a pierdut aproape toata mingiile care au trecut pe la el, iar antrenorul lui Schalke, Felix Magath, l-a schimbat cu 20 de secunde inainte de pauza.

Partida dintre Olympique Lyon si Schalke 04, din Grupa B a Ligii Campionilor, s-a terminat cu scorul de 1-0 pentru gazde. Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Bastos, in minutul 21.

Ciprian Deac a fost transferat de Schalke in vara, de la CFR Cluj, in schimbul sumei de 3 milioane de euro.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Ciprian Deac debut Schalke, #Deac schimbat inainte pauza, #Deac Schalke Lyon , #stiri Champions League