Chelsea trece incredibil de Arsenal in derbiul Londrei

Duminica, 29 Decembrie 2019, ora 18:38
3785 citiri

Chelsea a invins duminica seara pe Arsenal, in derby-ul Londrei, cu 2-1 (0-1), in etapa a 20-a din Premier League, ultima a anului, chiar pe terenul "tunarilor", Emirates Stadium.

Pierre-Emerick Aubameyang a deschis scorul pentru Arsenal in minutul 13, Jorge Luiz Filho a egalat in minutul 83 dupa o gafa monumentala a portarului Leno, pentru ca dupa doar patru minute, Chelsea sa reuseasca golul victoriei prin Tammy Abraham.

In urma acestui rezultat, Chelsea termina anul pe locul 4 in clasament, cu 35 puncte, in timp ce Arsenal a ajuns pe un incredibil loc 12, cu 24 puncte, la doar sase puncte de zona retrogradarii.

In clasament lider detasat este Liverpool, cu 52 puncte, urmata de Leicester City, 42 puncte si Manchester City, 38 puncte.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Chelsea victorie Arsenal, #Chelsea Arsenal rezultat Premier League, #Chelsea Arsenal victorie , #Arsenal