Diego Costa, debut cu gol la Chelsea

Duminica, 27 Iulie 2014, ora 22:26
2379 citiri

Chelsea s-a impus in primul amical al verii. Echipa pregatita de Jose Mourinho a invins in deplasare scor 2-1, formatia slovena Olympia Ljublijana.

Gazdele au deschis scorul prin Kapun in minutul 40, dupa o prima prima repriza slaba a englezilor. Dupa pauza, Chelsea a intors rezultatul cu golurile lui Diego Costa (55) si Zouma (63).

In echipa lui Mourinho a evoluat si Cesc Fabregas, dar au lipsit trei nume mari: Oscar, Willian si Hazard.

Iata ce echipa a trimis tehnicianul portughez in teren:

Prima repriza: Delac; Azpilicueta, Zouma, Cahil, Filipe Luis; Cesc, Matic; Salah, Boga, Brown, Diego Costa.

Repriza a doua: Cech; Ivanovic, Zouma, Terry, Ake; Cesc (Romeu min. 63), Matic (Solanke min. 70), Van Ginkel; Salah (Chalobah, min. 70), Costa (Bamford, min. 70), Torres.

Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...