Chelsea, in pericol sa piarda primul loc

Miercuri, 12 Februarie 2014, ora 14:46
1560 citiri

Chelsea a pierdut doua puncte pretioase in lupta pentru titlu in Premier League.

Echipa pregatita de Jose Mourinho a terminat la egalitate, scor 1-1, in deplasare cu West Bromwich Albion, in etapa a 26-a a campionatului englez.

Jucatorii londonezi au reusit sa deschida scorul in minutele de prelungire din prima repriza prin Ivanovici. Dupa pauza, Chelsea nu a stralucit, iar gazdele au reusit sa egaleze cu trei minute inainte de final prin Anichebe, privandu-i pe oaspeti de o victorie care sa le aduca linistea in fotoliul de lider.

Chelsea ramane pe primul loc cu 57 de puncte, dar va fi cu ochii pe meciurile de miercuri, derby-ul Arsenal - Manchester United si Manchester City - Sunderland, unde atat "tunarii" cat si "cetatenii" pot schimba ierarhia in clasament.

Ironia lui Nicușor Dan după ce Piedone a venit cu un tricou pe care scria ”Şi eu sunt interlop”: ”Ştim toţi!”
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a postat sâmbătă pe Facebook o fotografie în care apare în tribune, la un meci, afişând un tricou cu mesajul: Ştim Toţi!, ca răspuns la mesajul de pe...
Ludovic Orban, ales președintele Forţa Dreptei. "Adevăraţii liberali sunt în acest partid"
Ludovic Orban a fost ales, sâmbătă, 20 aprilie, preşedintele partidului Forţa Dreptei la primul Congres al formaţiunii, adunare la care au participat, la Palatul Parlamentului, peste 1.200 de...