Chelsea pierde din nou in Premier League: Sezon de cosmar pentru Mourinho

Sambata, 24 Octombrie 2015, ora 19:25
3107 citiri

Chelsea a inregistrat o noua infrangere in Premier League, iar trupa lui Jose Mourinho are un sezon de cosmar.

In etapa cu numarul 10 a campionatului englez, "albastrii" au pierdut, scor 1-2, pe terenul celor de la West Ham si raman in zona retrogradarii.

Mauro Zarate a deschis scorul pentru gazde in minutul 17, iar in finalul primei reprize Chelsea a ramas in 10 jucatori, dupa eliminarea lui Matic, pentru cumul de cartonase galbene.

In inferioritare, Chelsea a egalat in minutul 56, prin Cahill, insa West Ham a marcat golul victoriei cu 10 minute inainte de final, Andy Carroll fiind marcatorul.

Dupa acest rezultat, Chelsea se afla pe locul 15 in Premier League, cu 11 puncte dupa 10 etape, la numai 5 "lungimi" de prima pozitie retrogradabila.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Chelsea rezultate Premier League, #Chelsea West Ham rezultat, #Mourinho Chelsea rezultate , #stiri Chelsea