Chelsea, salt spectaculos in Premier League

Sambata, 27 Februarie 2016, ora 23:10
5508 citiri

Chelsea nu mai stie sa piarda de cand a plecat Jose Mourinho de pe banca tehnica. In etapa a 26-a din Premier League, campioana en titre a reusit sa bata in deplasare, scor 2-1, pe Southampthon, si a ajuns la 11 meciuri fara infrangere cu Guus Hiddink la timona.

ˮSfintiiˮ au fost cei care au condus la pauza cu golul marcat de Long in minutul 43, dar in repriza a doua, intr-un sfert de ora, oaspetii au intors rezultatul. Fabregas a egalat in minutul 75 dupa o greseala in aparare a lui Forster, iar Ivanovici a dat lovitura in ultimul minut cu un gol splendid cu capul.

Cu acest succes, Chelsea cu 36 de puncte s-a indepartat de zona fierbinte a clasamentului si s-a apropiat la sapte puncte de primul loc pentru Europa League.

Intr-o alta partida din aceeasi etapa, Leicester a obtinut o victorie pe muchie de cutit, scor 1-0, cu Norwich, cu un gol inscris in ultimul minut de joc prin Ulloa.

Echipa lui Claudio Ranieri este lider cu 56 de puncte, la distanta de cinci puncte de Tottenham si Arsenal, ambele urmand sa joace duminica cu Swansea, respectiv cu Manchester United.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...