Infrangere dura pentru echipa lui Pantilimon si meci nebun al lui Chelsea

Sambata, 16 Ianuarie 2016, ora 21:21
4192 citiri

Echipa lui Costel Pantilimon, Sunderland, a fost invinsa categoric in deplasare de fosta formatie a lui Vlad Chiriches, Tottenham Hotspur, scor 1-4. Chelsea Londra nu a reusit sa invinga pe teren propriu pe Everton, scor 3-3, in etapa a 22-a Premier League.

Sunderland a deschis scorul, dar a fost egalata pana la pauza. Cele patru goluri au fost primite de tanarul Jordan Pickford, in timp ce Vito Mannone a fost rezerva. Pantilimon nu mai este folosit de cateva etape si se pare ca se va desparti de echipa in aceasta iarna. Formatia sa este pe locul 19, cu 18 puncte, la 3 de primul loc care asigura salvarea de la retrogradare, 17, ocupat de Newcastle United.

Pantilimon are probleme mari in Anglia: Anuntul de ultima ora care ii pecetluieste viitorul la Sunderland

Chelsea a fost condusa cu 2-0, de Everton, pe teren propriu, dupa un autogol al lui John Terry si un gol al lui Kevin Mirallas, in minutele 50 si 56. Londonezii au egalat dupa doar 10 minute, marcand prin Diego Costa si Cesc Fabregas. Finalul de meci a fost unul nebun, intai Everton preluand conducerea din nou, prin Ramiro Funes Mori, iar Terry a egalat in minutele de prelungire.

Chelsea se afla pe locul 14, dupa acest rezultat, cu 25 de puncte, la 6 de zona retrogradarii si la 19 de primul loc.

Spectacol intre Liverpool si Arsenal, victorie uriasa pentru echipa lui Pantilimon si pas gresit al lui Chelsea

Lider este Leicester City, care a reusit un egal pe terenul lui Aston Villa, avand astfel 44 de puncte, cu unul mai mult decat Manchester City si Arsenal Londra, cea din urma jucand insa duminica, pe terenul lui Stoke City.

Manchester City a invins cu 4-0 pe Crystal Palace, goluri Fabian Delph, Sergio Aguero de doua ori si David Silva.

Duminica se va disputa marele derbi FC Liverpool - Manchester United, de la ora 16:05, ora Romaniei.

Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
#Chelsea egal Everton, #Sunderland infrangere Tottenham, #City victorie Crystal Palace, #rezultate Premier League , #stiri Chelsea