Surpriza mare in Premier League: Chelsea, invinsa acasa de Burnley

Sambata, 12 August 2017, ora 19:08

Campioana in exercitiu a angliei, Chelsea, a inceput noul sezon de Premier League cu o infrangere neasteptata.

Elevii lui Conte au fost invinsi pe teren propriu de modesta Burnley, scor 3-2.

Oaspetii au lovit in a doua jumatate a primei reprize, Vokes, cu o "dubla", si Ward marcand pentru un socant 3-0 la pauza.

In partea a doua a jocului campioana a pus presiune si a fortat revenirea, Morata si David Luiz marcand pentru a da sperante pentru macar o remiza.

N-a fost sa fie, iar Chelsea incepe cursa de aparare a titlului cum nu se poate mai prost.

Gazdele au incheiat partida cu doi jucatori mai putin pe teren, Cahill fiind eliminat direct in minutul 14, pentru o talpa pe tibia unui adversar, iar Fabregas fiind trimis la vestiare pe final de joc, dupa ce a vazut al doilea cartonas galben pentru o talpa pe glezna.

Infrangerea lui Chelsea este a doua surpriza a zilei, dupa semiesecul celor de la Liverpool.