Marica, gol fabulos pentru Schalke in Germania (Video)

Miercuri, 31 Octombrie 2012, ora 07:30
4889 citiri

Romanul Ciprian Marica a facut un meci mare pentru Schalke 04, marti seara, in Cupa Germaniei.

In meciul contra celor de la Sandhausen, in turul doi al competitiei, atacantul roman a marcat un gol de toata frumusetea in minutul 62, la scorul de 1-0.

Mai mult, varful lui Schalke oferise pasa decisiva si la prima reusita a meciului, care i-a apartinut lui Afellay. Scorul final, 3-0, a fost reusit de Huntelaar cu 11 minute inainte de final.

Marica a marcat al treilea gol in actuala editie a Cupei Germaniei. Primele doua le-a reusita in runda inaugurala, contra formatiei Saarbrucken.

Urmariti reusita lui Marica pe site-ul Youtube.com.