Marica a marcat pentru Schalke

Sambata, 07 Ianuarie 2012, ora 22:23
1822 citiri

Atacantul roman Ciprian Marica a marcat si a dat o pasa de gol in meciul amical castigat de Schalke 04 impotriva unei selectionate militare din Al Khor, scor 4-0, in cantonamentul sustinut de nemti in aceasta perioada in Qatar.

Antrenorul Huub Stevens a folosit doua garnituri diferite in cele doua reprize, internationalul roman fiind trimis pe teren in partea a doua a jocului.

Golurile gruparii din Gelsenkirchen au fost inscrise de Pukki, de doua ori, Draxler si Marica, toate in repriza secunda.

Intalnirea a fost intrerupta la jumatatea partii a doua, din cauza vizibilitatii reduse cauzata de ceata, un fenomen rar intalnit in Qatar.

C.F.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...