Marica, gol fabulos pentru Schalke in Germania (Video)

Miercuri, 31 Octombrie 2012, ora 07:30
4889 citiri

Romanul Ciprian Marica a facut un meci mare pentru Schalke 04, marti seara, in Cupa Germaniei.

In meciul contra celor de la Sandhausen, in turul doi al competitiei, atacantul roman a marcat un gol de toata frumusetea in minutul 62, la scorul de 1-0.

Mai mult, varful lui Schalke oferise pasa decisiva si la prima reusita a meciului, care i-a apartinut lui Afellay. Scorul final, 3-0, a fost reusit de Huntelaar cu 11 minute inainte de final.

Marica a marcat al treilea gol in actuala editie a Cupei Germaniei. Primele doua le-a reusita in runda inaugurala, contra formatiei Saarbrucken.

Urmariti reusita lui Marica pe site-ul Youtube.com.

Alte rezultate inregistrate mari in Cupa Germaniei:

BAK '07 - 1860 Munchen 0-3

Preussen Munster - Augsburg 0-1

Braunschweig - Freiburg 0-2

Wormatia Worms - Koln 3-4 (la penaltiuri)

Havelse - Bochum 1-3

Aalen - Borussia Dortmund 1-4

Mainz - Erzgebirge Aue 2-0

C.F.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...