Reghecampf, detalii despre noua accidentare a lui Marica

Joi, 31 Martie 2016, ora 10:11

Atacantul Stelei, Ciprian Marica, s-a accidentat din nou, miercuri seara, in partida pe care echipa sa a castigat-o in deplasare, scor 1-0 cu Pandurii Targu Jiu.

Antrenorul campioanei, Laurentiu Reghecampf, a explicat ce s-a intamplat cu atacantul care a jucat doar 22 de minute in partida cu gorjenii.

"La Ciprian, asteptam. Ciprian nu a simtit ca la meciul cu Dinamo acea durere, dar a simtit o jena si nu a vrut sa forteze. Pentru noi, Ciprian este o solutie foarte buna, sper sa fie sanatos, sa nu fie ceva grav, vom afla in zilele urmatoare", a spus Reghecampf, citat de Digi Sport

Probleme mari pentru Steaua: Marica s-a "rupt" din nou!

Internationalul roman in varsta de 30 de ani a revenit pe gazon la doua saptamani dupa ce a suferit o ruptura musculara, insa nu a rezistat prea mult pe teren.

Introdus la pauza meciului cu Pandurii in locul lui Bourceanu, Marica a fost schimbat in minutul 67 cu Bawab. Inainte de a iesi de pe teren, el s-a dus la banca Stelei si a transmis ca nu mai poate evolua.