Stelistii, debusolati dupa eliminarea din Cupa: Nu mai avem ce sa pierdem!

Joi, 21 Aprilie 2016, ora 09:48

Atacantul echipei Steaua Bucuresti, Ciprian Marica, a declarat, miercuri seara, dupa remiza cu Dinamo, scor 2-2, si ratarea calificarii in finala Cupei Romaniei, ca jucatorii sunt tristi si se poate spune ca "ros-albastrii" au ratat obiectivele in acest sezon.

"Suntem tristi, dezamagiti, acum nu mai avem ce sa pierdem. Se poate spune ca am ratat tot, am ratat cupa, am ratat campionatul. Noi ne vom bate pana la final, dar in acest moment asta e situatia.

Acel cartonas rosu a schimbat clar soarta meciului. Pana atunci Dinamo nu a ajuns la poarta noastra. Am dominat prima repriza si daca jucam in 11 alta era soarta meciului. Nu stiu daca a fost rosu, dar asta s-a intamplat.

Noi am incercat sa uitam ultimul meci din campionat, ne-am concentrat pe cupa, si cred ca jocul a functionat. Cred ca am jucat bine, dar totul s-a schimbat dupa acel cartonas rosu. E o seara trista pentru noi toti", a spus Marica, citat de News.ro.

Dinamo elimina Steaua si merge in finala Cupei Romaniei

Echipa Dinamo Bucuresti s-a calificat in finala Cupei Romaniei, dupa ce a terminat la egalitate, miercuri, in deplasare, pe Arena Nationala, scor 2-2 (0-1), cu formatia Steaua Bucuresti, detinatoarea trofeului, in mansa secunda a semifinalelor competitiei.

In partida tur, pe stadionul din Soseaua Stefan cel Mare, scorul a fost egal, 0-0, iar Dinamo a obtinut calificarea datorita numarului de goluri mai mare inscrise in deplasare.

Miercuri, golurile Stelei au fost marcate de Enache '17 si Chipciu '52, in timp ce pentru Dinamo au inscris Ekeng '51 si Puljici '75.

In minutul 43, stelistul Bourceanu a fost eliminat direct dupa ce l-a lovit cu cotul in fata pe Gnohere. Initial, arbitrul Cristian Balaj i-a acordat cartonas galben mijlocasului stelist, dar a revenit asupra deciziei si l-a eliminat pe Bourceanu dupa ce si-a dat seama de duritatea interventiei.

Sursa: NEWS.RO