Ciprian Marica a inscris pentru Schalke intr-un meci cu noua goluri (Video)

Sambata, 19 Ianuarie 2013, ora 08:27
2142 citiri

Atacantul roman Ciprian Marica a inscris un gol pentru Schalke in victoria pe care echipa sa a obtinut-o, scor 5-4, in fata lui Hannover 96.

Introdus pe teren inca din primul minut, Marica a marcat in minutul 67, cu un sut la coltul lung, golul de 4-2 al intalnirii.

Marica a primit un cartonas galben in minutul 35, insa a fost integralist. Pentru roman este al doilea gol din acest sezon la Schalke.

Pentru Schalke au mai marcat Farfan (44), Draxler (49), Hoger (64) si Holtby (88), in timp ce reusitele oaspetilor le-au apartinut lui Pinto (55), Huszti (59 si 68) si Diouf (90).

Dupa acest rezultat, Schalke ocupa locul 5 in Bundesliga, cu 28 de puncte in 18 partide.

C.S.

Controversata taxă pe soare, eliminată de Guvern. Anunțul ministrului Energiei pentru prosumatori
Guvernul a adoptat joi, 28 martie, Ordonanţa pentru modificarea şi completarea OUG 27/2022 prin care este eliminată taxa pe soare pentru prosumatori şi actualizează schema de sprijin pentru...
Se interzise fumatul țigărilor electronice în spațiile publice închise și în birouri. Ce mai prevede legea promulgată de Klaus Iohannis
O lege promulgată deja de președintele Klaus Iohannis interzice vânzarea către minori a țigărilor electronice, dar și a dispozitivelor de vapat, cu sau fără nicotină. Acestea au fost...
#gol Ciprian Marica, #ciprian marica inscrie, #ciprian marica schalke , #stiri Ciprian Marica