Ciprian Marica, gol salvator pentru o victorie a lui Contra la Getafe (Video)

Duminica, 30 Martie 2014, ora 23:45
5099 citiri

Ciprian Marica a marcat al 5-lea gol pentru Getafe in acest sezon din Primera Division, in partida de duminica seara cu Valencia, partida la care Cosmin Contra a stat pe banca madrilenilor.

Chiar daca Valencia a condus dupa golul lui Vargas, in minutul 6, Lafita si Marica au marcat unul dupa altul, la o diferenta de doar doua minute, in minutele 25 si 27.

Marica a ajuns la cinci goluri in 22 de meciuri la echipa madrilena.

Romanul punctase si la meciul de debut al lui Contra la Getafe, in acel 3-3 cu Granada.

Pe final de meci, in minutul 88, Pedro Leon a inchis tabela la un 3-1 sec.

Getafe urca pe 16 cu aceasta victorie, cu 31 de puncte la activ, un punct peste Almeria, care e pe primul loc retrogradabil.

Iata mai jos golul lui Marica:

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#ciprian marica gol getafe, #cinci goluri marica la getafe, #contra marica romani getafe meci valencia, #victorie contra meci getafe valencia , #stiri Ciprian Marica