Contra salveaza Getafe de la liga secunda, Marica marcheaza dubla salvarii (Video)

Duminica, 18 Mai 2014, ora 21:15
8106 citiri

Cosmin Contra si Ciprian Marica au avut parte de o salvare miraculoasa in Spania, de la retrogradare, dupa un ultim meci in fata celor de la Rayo Vallecano, acolo unde Razvan Rat a fost titular si el.

Ciprian Marica a marcat in minutul 43, iar meciul s-a terminat 2-1, dupa ce gazdele de la Rayo au egalat in partea secunda, prin Trashorras in minutul 67, dar Marica a punctat decisiv in minutele de prelungire, din penalti.

Getafe a scapat in ultima etapa de retrogradare asadar, Osasuna si Valladolid fiind cele doua echipe care vor merge, alaturi de Betis Sevilla, retrogradata de mult, in liga secunda.

Valladolid a pierdut cu Granada, scor 0-1, iar Osasuna a castigat cu 2-1 meciul cu Betis, o victorie inutila avand in vedere ca si Getafe si Almeria au avut rezultate pozitive, echipa lui Contra scor 2-1 cu Rayo, iar Almeria 0-0 cu Bilbao.

Iata in acest link imagini VIDEO cu cele doua reusite ale romanului.

Înțepături între candidații Alianței PSD-PNL. Burduja o șicanează pe Firea: "Dacă era o alternativă pentru Primăria Capitalei, nu m-aș fi înscris în cursă"
Candidat PNL la funcţia de primar al Capitalei, Sebastian Burduja, susține că s-a înscris într-o cursă electorală "strânsă", în care toți cei "patru candidaţi cu şanse", iar voturile...
Ce urmărește Ciolacu prin restrângerea atribuțiilor primarului Capitalei. Anticipează un eșec de proporții? „O dezavuare subtilă a doamnei Firea”
A mai rămas aproximativ o luna și o săptămână până la alegerile locale, iar PSD de-abia a lansat-o în cursa pentru Capitală pe Gabriela Firea. Social-democrații sunt conștienți că...
#contra scapa de retrogradare, #marica dubla salvarii, #contra marica scapa getafe de liga, #contra marica victorie meci rayo , #stiri Ciprian Marica